Wpis z mikrobloga

  • 4
Mirki jaki styropian do ocieplenia domu? Jestem na etapie wyboru styro bo na wiosnę zamierzam zacząć ocieplenie. Grubość? Z falcem czy bez. Jaka lambda. Jaki model styro. Chciałbym coś dobrego i w dobrej cenie. Na dach poszedł rocwoll wełna skalna grubość 30 cm. Okna trójszybowe.
#budowa #budujzwykopem #ocieplenie #dom #styropian
  • 23
  • Odpowiedz
@tomd5: Tylko styro z felcem, przy takich szybach i dachu to chyba 15cm to min ale to zaley od bryly. Jak masz #!$%@? dom i cala masę balkonów to raczej nie wiele igrasz dając 20cm.
  • Odpowiedz
@tomd5: Polecam grafitowy ale producenci często oszukują z lambdą i może okazać się że bialy wyjdzie lepiej cenowo/jakościowo. Wez wagę kuchenna i zwaz plyte wybierz najcieższa.
  • Odpowiedz
@tomd5: Współczuję Ci tych narożnych okien i balkoniku nad wejściem. Bierz jakikolwiek styro, ale konkretnie pomyśl, jak te wiszące narożniki i portal wejściowy zaizolować, bo tutaj przede wszystkim dokładność wykonawcy, a mniej jakość materiału się liczy. Mieszkam w domu (całe szczęście nie moim), gdzie wykonawca spieprzył takie szczegóły, i przy -10 w takich miejscach mokre plamy się robią.
  • Odpowiedz
@tomd5: Zrób OZC, będziesz mógł sobie dokładnie przeliczyć z jakim styro ile Cię wyniesie ogrzewanie rocznie i wtedy podejmiesz decyzję jaka grubość jest najbardziej opłacalna ekonomicznie.
  • Odpowiedz
@tomd5: Proponuje styropian grafitowy, jakby nie było lambda 0.31-0.33 to nie 0.4-0.45. Stowarzyszenie dociepleniowców radzi już branie pod uwagę tylko lamdy 40 i niżej. Stąd już różnica cenowa na paczce to około 5-10zł.
Z doświadczenia wiem, że oszczędności szukamy na materiale, gdzie robicizna to stawka 3 do 4razy wyższa. Myślę że łatwiej uszczknąć 1000-2000zł z robocizny niż rezygnować z oczekiwanych parametrów technicznych ,a rozważamy przede wszystkim komfort termiczny!
@mawojciech: REKLAMACJA
  • Odpowiedz
@tomd5: Wg. projektu masz ścianę jednowarstwową na pustaku ceramicznym 25 + 20 cm styropianu.
Kratówka ma 250mm (lamda~ 0,45, porothermy mają >0,3), styropian 200 mm (lamda~ 0,4), po 5mm na tynki, to będziesz miał W=0,17, więc bardzo spoko. Ja bym zrobił jeszcze docieplenie stropu nad garażem.
Nie napisałeś na czym murujesz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mawojciech: tam na narożniku okna jest słup który od środka jest obrobiony stryrodurem okna ościeża to samo między skrzynka od rolet a nadprożem też styrodur. O takich rzeczach to ja pamiętam
  • Odpowiedz
@tomd5: Jak gazobeton, to 15 cm grafitowego lub 20 cm białego. Jak silka, to 20 cm grafitowego lub 30 cm białego. Jak oszczędzisz na styropianie, to potem będziesz płacił za ogrzewanie.
  • Odpowiedz
REKLAMACJA z powodu odstępstwa od sztuki budowlanej!


@YeahBunny: 5 lat minęło, sąsiedzi i właściciel domu, który wynajmuję długo walczyli z deweloperem, ale do dziś sami wszystko poprawiają. Jeden z bardziej znanych deweloperów w pd-wsch sąsiedztwie Warszawy, od lat opinię mają zepsutą, ale o dziwo klientów znajdują, mimo że w nowych domach, dalej taką samą fuszerkę odstawiają.
  • Odpowiedz