Wpis z mikrobloga

Motomirki, mówice mi tu proszę jakie są plusy i minusy tzw żółtych tablic. Sprzedawca auta (wóz 30+) mówi, żeby tylko na żólte rejestrować, że to same plusy. Ja nie wiem, nie znam się.
Chcę swobodnie jeździć autem po europie. Gościu jako argument (jedyny) podał, że jak ktoś mnie klepnie to wjeżdża konserwator i mam wszystko na OG częściach, które są bardzo drogie.
To jak to jest? Sprzedawca też wspomniał, że jakby auto miało 50+ lat to wtedy są jakieś mocne ograniczenia.

#motoryzacja #samochody #zolteblachy
Pobierz bobbyjones - Motomirki, mówice mi tu proszę jakie są plusy i minusy tzw żółtych tabli...
źródło: comment_jki9aYye8pUscOYgC8FXRC5rJLrOdPFe.jpg
  • 10
jak ktoś mnie klepnie to wjeżdża konserwator i mam wszystko na OG częściach, które są bardzo drogie.


@bobbyjones: gdzies chyba na wykopie czytalem ze zupelnie odwrotnie, ktos w goscia na zoltych wjechal a ten jeszcze musial placic za zniszczenie zabytku, ale nie wiem czy to prawda, a komentarz troche plusow dostal
w kazdym razie niech wypowie sie ktos kto sie zna
Absolutnie mi nie zależy na "prestiżu" czy reperowaniu ego związanym z żółtymi tablicami. Po prostu chcę mieć swobode użytkowania bez strestu.
Sam też właśnie słyszałem o tym, że są problemy z wyjazdem zagranico itp ale no nie znam się, tylko zasłyszane.
Sprzedawca te żółte tablice właśnie tak chwalił, jakbym miał +10cm do benisa z tego.
@bobbyjones:
Plusy:
- wieczysty przegląd
- brak wymogu ciągłości OC
- w przypadku uszkodzenia ubezpieczyciel nie będzie kombinował
- możliwość zarobkowego wykorzystywania samochodu (np.: do imprez typu wesela) legalnie i bez kombinowania

Minusy
- każdy wyjazd za granicę wymaga zgody konserwatora zabytków
- jeśli nie zachowasz auta w odpowiednim stanie to w teorii konserwator zabytków może je nawet zarekwirować
- problemy przy sprzedaży
- wyglądają paskudnie na zabytkowych autach (może to