Wpis z mikrobloga

@tatiasza03: Niby tak, ale dobrze mi się smaruje tym kremem tyle, że świeże tatuaże zawsze zaczynałem smarować kremem/easy tattoo a jak mi się kończyły to smarowałem kremem, teraz chce po prostu smarować kremem :-d
niby maść dla dzieci przebadany pod każdym kątem i ludzi by uczulal?


@PRO100wnica: Tak, lanolina jest silnym alergenem i potrafi wywołać mocną reakcję uszkodzonej skóry. To, że coś jest dla dzieci, nie oznacza jeszcze, że jest hipoalergiczne.
@SScherzo: No to na moją skórę alantan działa super w takim razie. Za każdym razem tatuażysta był pod wrażeniem gojenia, ładnie wszystko się przyjmowało, w zagięciach nigdy żadnych ubytków :)
@rechozord: no jeśli Ci służy, to spoko. tylko kwestia jest taka, że reakcja alergiczna może się pojawić za którymś razem dopiero, tak samo jest z niklem itp. dlatego jest to odradzane. u mnie Alantan szkód też nie wyrządził, ale nie przepadam za nim akurat :)
nie pomyliło Ci się? to właśnie Alantan najczęściej uczula, Bepanthen rzadziej. na grupach tatuażowych na Alantan zawsze się narzeka, na Bepanthen sporadycznie :P


@SScherzo: W kontekście tatuowania rzeczywiście częściej narzeka się na Alantan ale zrzucam to na karb ceny a więc popularności, bo alantoina nie jest tak silnym alergenem jak lanolina.
Tak czy inaczej, odkąd Marcin Surowiec trzy lata temu polecił mi maść nagietkową zrezygnowałam zupełnie z innych wspomagaczy gojenia;)
@rdza: @rechozord: @Sscherzo: Alantan chyba z rok temu? czy coś koło tego zmienił jakiś skladnik swojego mazidła i zaczął uczulać, ostatnio gadałam z laską która dostała tak silnej reakcji alergicznej, że wylądowała w szpitalu. :) więc to nie kwesta alantoliny samej w sobie, tylko dodatku.
Poza tym dość mocnym argumentem jest to że większość mazideł to tatuażu zawiera pantenol, który jest składnikiem bepantenu, alantanu już nie.

Więc coś w
@Zkropkao_Na: ja już wypróbowałam sporo mazi - Alantan, Bepanthen, Easy Tattoo, Balm Tattoo - najbardziej mi odpowiada Bepanthen mimo wszystko. Balm Tattoo też bardzo spoko, ale mimo wszystko za tłuste, co ma znaczenie dla ubrań :) Bepanthen się lepiej spiera po prostu. niebieskiemu z kolei kupiłam Tattoo Butter i mówi, że spoko - całkiem fajnie pachnie ponadto.