Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciężka sprawa Mireczki - czuję, że moja różowa odbiera mi energię i chęć do działania.

Jestem osobą kreatywną i ambitną, mam swoje zainteresowania i pasje, które chciałbym rozwijać, ale przy mojej różowej nie jestem w stanie - po prostu podcina mi skrzydła zanim w ogóle spróbuję czegoś nowego. Za każdym razem kiedy opowiadam jej co chciałbym zrobić nowego w życiu, to albo słyszę od niej pytanie "Po co?" nacechowane niechęcią albo widzę jej uśmiech politowania, że znowu sobie wymyśliłem coś głupiego do roboty.

Dla przykładu - kupiłem jakiś czas temu nowy sprzęt (powiedzmy, że aparat cyfrowy) - i myślę sobie - no to może zrobię jakiś unboxing i wrzucę na YT. Kiedy podzieliłem się tym pomysłem z moją różową to w tej samej chwili odechciało mi się kręcić ten unboxing, bo widziałem jej minę, która mówiła: "Po co się zajmować takimi głupotami?"

Czy ze mną coś jest nie tak? Coś nadinterpretuję? Wmawiam sobie? A może powinienem olać wszystko co ona myśli na temat moich pomysłów i po protu robić swoje? Ale wtedy i tak nie da mi spokoju świadomość, że dla niej to co robię jest głupie (,)

Miał ktoś z Was może podobną sytuację?

#anonimowemirkowyznania #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ciężka sprawa Mireczki - czuję, że ...
źródło: comment_i3buXF5yzzrTiIGdmKKaJGi1WPTJkzq6.jpg
  • 31
@AnonimoweMirkoWyznania: przerabane Mirku. u mnie wręcz przeciwnie ;) Moja różowa czasem się wkurza jak pracuję and jakimś projektem ( bo wtedy tylko projekt się liczy ) ale wspiera mnie w nowych pomysłach i doradza . Olej modliszkową różową
OP: @tehSpirit: kombinuję też żeby wynająć raz w tygodniu salkę w świetlicy osiedlowej i zorganizować jakieś zajęcia dla dzieciaków z tematów, które dobrze ogarniam, ale reakcja różowej też na "nie"

@Papasanbaba: nie pytam o zdanie - zwyczajnie opowiadam różowej jak minął mi dzień, co zrobiłem, co chciałbym jeszcze zrobić

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop

Anonka: Ja mam to samo tylko ze z niebieskim. Nie jest to nic wielkiego, ale np pojscie w jakies nowe miejsce (z reguly bezkosztowo, albo z kijimalnym budzetem), wyjscie z domu, spotkanie... niby mi tego nie zabrania, ale to jego spojrzenie z politowaniem odbiera mi chec. Juz nawet go bie zapraszam, nie proponuje. Wszedzie chodze sama i to jest tym bardziej frustrujace. Z drugiej... nie zistawie go, bo go kocham jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesteś cipą.

Dałeś się kompletnie zdominować kobiecie.
Każda decyzja zależy od niej.

Naucz się formułować pytania jak facet.
Zamiast pytać ją o zgodę, to użyj pytania twierdzącego. Czyli takiego, które sygnalizuje, że i tak to zrobisz, a jej opinia jest tylko opinią, która może mieć subiektywny wpływ na twoją decyzję czy plany.
@AnonimoweMirkoWyznania tak, w zwiazku trzeba sie wspierac i dopingowac, ale jeśli jestes osobą ze slomianym zapalem, masz 30 zajawek w miesiacu i na wszystko wydajesz jakąś kasę zeby interesowac się tym przez 2 dni, albo co chwile masz jakis naprawdę nierealny pomysł i nadajesz jej o tym swiecie przekonany o jego powodzeniu to jej sie nie dziwie, ze w koncu przestala wspierac 46 inicjatywę w tym kwartale
PolnyJabol: Widać masz człowieku swoje zdanie i potrafisz postawić na swoim. A skoro taki jesteś i Twój różowy to widzi, to tą sytuację wykorzystuje. Jak dalej będziesz taki ciapciak i będziesz pytał czy możesz coś zrobić zamiast zrobić, to będziesz wymięty jak szmata a laska odejdzie do pewnego siebie kolesia.
Ps. Jak się bzykacie to dajesz jej klapsa, czy pytasz "chcesz może klapsa?"

Zaakceptował: Asterling

@AnonimoweMirkoWyznania ile macie lat? bo jeżeli jesteście młodzi, a ona już jest zgorzkniala Grażyna to co bedzie pozniej. Jak sobie mysle czego bym najbardziej na starość nie chciała to właśnie tego, żeby mi uciekła gdzies ciekawość swiata, otwartość na nowe rzeszy czy inicjatywa