Wpis z mikrobloga

Akurat stoi do mnie bokiem. To jest pytanie 46 z działu 'sygnały świetlne' i prawidłowa odpowiedź to że nie mogę wjechać na skrzyżowanie. A przecież stoi bokiem!
@jaheira: ten policjant na zdjeciu przed czerwonym autem stoi bliżej Ciebie, zobacz praktycznie od razu za przejściem dla pieszych. Jak policjant stoi do Cb bokiem z reka wyciagnieta w poprzek to znaczy ze mozesz jechac ale tylko tam, gdzie nie wjedziesz za policjanta (w skrócie: nie możesz za jego sylwetkę wyjechać) - na tym zdjęciu z czerwonym autem to on stoi w takim miejscu ze nie mozesz nic zrobic, nawet skrecic
@pb-enz Si. Rozporządzenie ministra infrastruktury i blablablabla w sprawie znaków i sygnałów drogowych, paragraf 108, ust. 5. Ręka osoby kierującej ruchem wyciągnięta poziomo, poprzecznie do kierunku jazdy zbliżających się pojazdów, oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem.
@zjan: Dzięki! to było jedyne pytanie które mnie męczyło jak się uczyłem na prawko 2 lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze że mi się nie trafiło, miałem 74/74 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pb-enz: Nmzc, polecam się na przyszłość. A może w sumie nie powinnam polecać siebie a eksperta z www.ltesty.pl bo w sumie od niego to wiem - zaraz dostanę baty za reklamę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jaheira: "to jest niby oficjalna baza pytań"? To jaką masz pewność, że pójdziesz na egzamin i będziesz znał te pytania? Tym bardziej, że jak sądzę za to zapłaciłeś, żeby mieć dostęp do pytań (no chyba że szkoła za darmo daje do kursu)
Tą bazę polecił mi instruktor ze szkoły jazdy. Pytania są podzielone na kategorie i można rozwiązywać po kategoriach, więc mam pewność, ze wszystkie z bazy przerobię.