Wpis z mikrobloga

Facebook uruchamia filtr fałszywych newsów, na razie w Niemczech. Jestem bardzo ciekaw czy pomoże to w walce z tzw. post-prawdą i kłamstwami m.in. natury politycznej. Każdy będzie mógł zgłaszać, a następnie organizacje pozarządowe to sprawdzą. BTW: Na jesień wybory parlamentarne w Niemczech.

znalezisko

Nie wiem jak to będzie dokładnie działało, każdy będzie mógł to zgłaszać, ale chyba organizacje pozarządowe nie będą weryfikowały każdej informacji, przecież w tematach politycznych by się zarobili na śmierć. Może od jakiejś ilości dopiero.

W Polsce ma to badać m.in. @DemagogPL, to prawda? klik Jak to będzie wyglądało?

#socialmedia #facebook #postprawda #fakenews #niemcy #mikroreklama

Tagi polityczne: #polityka #neuropa #4konserwy
kakaowymistrz - Facebook uruchamia filtr fałszywych newsów, na razie w Niemczech. Jes...

źródło: comment_igJCiB5q3AiXs2k7jveWu6HVQTx3WqHg.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Jako Demagog staramy się poszerzać działalność, wykraczamy poza zwykłe dotychczasowe factchecki, dwa lata temu udało się wprowadzić raporty z obietnic wyborczych, a teraz będziemy także wyłapywać fake-newsy. Jedną z naszych ostatnich publikacji była właśnie weryfikacja fejkowego newsa. Tu możesz zapoznać się z tematem.
Jeśli chodzi konkretnie o filtr, to sam nie wiem jak to będzie działało, ale z pewnością będziemy na to jakoś przygotowani! Dzięki za zawołanie :)
  • Odpowiedz