Wpis z mikrobloga

Mam kolejną nagrodę dla prezesa Kurskiego, który wpuścił ten zlepek materiałów z YouTuba na antenę - bo dokumentem tego nazwać nie sposób. Tak bezczelnej manipulacji to dawno nie widziałem, nawet w TVN.

Zero wspomnienia o istocie problemu z obecnością mediów w sejmie, zero jakiegokolwiek wspomnienia o tym że posłowie czy media nie mogli wejść do sali kolumnowej, zero wspomnienia o tym że nie wiadomo kto naprawdę głosował za ustawami w tym dniu bo kamery nie obejmowały całej sali. Wyrywanie wypowiedzi z kontekstu, jednostronna narracja, chaotyczny montaż. Technicznie materiał leży i kwiczy - wygląda jakby składał to średnio ogarnięty stażysta w lokalnej telewizji kablowej.

Za to z materiału wylała się taka nagonka na opozycję jak w najstraszniejszych czasach PRL - propaganda Urbana się chowa. I jeszcze na dokładkę te napisy, sugerujące odbiorcy co ma myśleć...

#tvpis #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
MarianoaItaliano - Mam kolejną nagrodę dla prezesa Kurskiego, który wpuścił ten zlepe...

źródło: comment_8lunwI7AVN09FTbb58jK00WaPtggVvi1.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Przyczynę każdy znał, więc trudno by w tak nacechowanym emocjonalnie materiale ktoś próbował silić się na jakiekolwiek wprowadzenie.

Nie wiem, czy ktoś tutaj pamięta, jak wyglądał PR PiSu dekadę temu. Wyglądał fatalnie. To co teraz widzimy to obrót o 180 stopni. Jestem ciekaw, czy PO i .N będzie w stanie odwrócić złą passę i co będzie dla nich rubikonem. Obiektywnie każdy musi przyznać, że sposób w jaki została przeprowadzona akcja
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Oki. Wg mnie PiS po prostu zniżył się do poziomu przeciwnika co jest rozsądne politycznie. Nie może być tak, ze lewaki maja monopol na manipulacje mas. Demokracja to taki chory ustrój który pozwala plebsowi decydować, a plebs trzeba karmić. Jak twierdzi guru PR w social media lis Tomasz niejaki - chamy i prostaki, taki ma być dla nich materiał.
  • Odpowiedz
Przyczynę każdy znał, więc trudno by w tak nacechowanym emocjonalnie materiale ktoś próbował silić się na jakiekolwiek wprowadzenie.


@Amarantus_Ekspandowany: Jednak warsztat dziennikarski wymaga takich zabiegów. Gdyby chociaż pokuszono się o obiektywny wstęp do tego ''dokumentu'' inaczej bym na to patrzył. Zabrakło mi przede wszystkim wyjaśnienia istoty tych problemów - przeciętny widz wyniósł z tego dokumentu wiadomość że to opozycja niszczy Polskę a PiS jest super, twórcy materiału nawet tego nie ukrywali
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: a propos jakości nagrań, to było celowe. Wprowadzenie dynamiki i "amatorszczyzny" w celu Podniesienia wiarygodności przekazu, tym śmieszniejsze, ze tyle osób tu komentuje ze słaby montaż :) tak miało być.
  • Odpowiedz
Nie może być tak, ze lewaki maja monopol na manipulacje mas.

@soosh071: No ale przecież nikt nie ma żadnego monopolu - w dzisiejszych czasach kiedy w Polsce mamy dużo stacji informacyjnych masy nie są zależne od tego jednego przekazu. Tym bardziej że telewizja publiczna ma inne zadania - nie ma być telewizją rządową, tylko telewizją publiczną i rzetelnie pokazywać wydarzenia a tego mi zabrakło w tym materiale.

Gdyby to puściła TV
  • Odpowiedz
@ILOVEPOLAND: A czy z nieblokowanego wejścia mieli dostęp do Marszałka i mogli zgłosić wniosek? Czy może stała tam zapora z krzeseł i pleców posłów PiS?
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Przypomnij sobie tvp1 i resztę "publicznej" za tuska. O ile teraz jest gówno, to wtedy miałem wrażenie ze nadają z wrogiego mi kraju w którym jakieś najgorszej maści #!$%@? i matacze mówiące po polsku. Pokazali rzetelnie - opozycja (umowna) to banda idiotów. Już od jutra taka opinia będzie krążyć po stołówkach wielkich zakładów pracy :)
A props drugiego tematu, tak, to było celowe. Jak wierzysz ze ktoś daje kręcić taką
  • Odpowiedz
@soosh071: Publiczna za Tuska była jaka była, ale do takich materiałów się nie posuwali. Nie przypominam sobie żadnych ''filmów dokumentalnych'' jadących po ówczesnym PiS.

A props drugiego tematu, tak, to było celowe. Jak wierzysz ze ktoś daje kręcić taką "parówkę" amatorom to po prostu mało wiesz i o życiu i o mediach.


@soosh071: O mediach wiem o tyle dużo że takiej amatorki żadna poważna telewizja nie odstawia, nie w erze
  • Odpowiedz
@soosh071: Ja nie pamiętam żeby za Tuska takie dokumenty robili a Wiadomości poświęcały 3/4 czasu na to co powiedział Kaczyński albo Pawłowicz głupiego. Ostatnio oglądałem Wiadomości ze stycznia 2015 roku i w reportażu nawet wypomnieli Tuskowi, że obiecał górnikom ale słowa nie dotrzymał. A teraz?
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: @Marek_Licyniusz_Krassus: a teraz panowie, postaram się wytłumaczyć to tak jasno jak potrafię. Nie ma znaczenia (dla dzisiejszej emisji) czy w 2015 ktoś mówił o tusku i jego obietnicach, jak również to, że "publiczna" nie robiła dokumentów (tego nie wiem bo nie oglądałem). PO,nowoczesna,PSL i inne gowno partyjki od '89 nie zrobiły dla Polski i Polaków praktycznie nic. Mając przychylne sobie media sponsorowane przez niemiecki kapitał ( http://pikio.pl/niemieckie-media-w-polsce-lista/) oraz "polskie"
  • Odpowiedz
@soosh071: @soosh071: Nie możesz pogodzić się z tym, że PiS odwala głupoty więc dlatego jest na językach Europy. Gdyby nie robili szopki z TK czy ostatnio z puczem to Europa miałaby ich w dupie.

Nikt tu PO nie wychwala pod niebiosa bo ich rządy były dostateczne. Tylko PO pieniądze wydawało na infrastrukturę, PiS na socjal stąd ludzie bardziej się cieszą z ich rządów.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: na moje oko próbuje, nie jestem katolikiem ani wyborca PiS ale jak widzę ten skowyt prounijnych lemingów to mi się rzygać chce. Nikt z PiS nie robi żadnych szopek ten pajac z TK, petru, Kijewski to są ludzie lubiący szopki. Kto ekspresowo nominował "swoich" sędziów do TK co by mieć większość? EOT.@MarekLicyniuszKrassus:
  • Odpowiedz
@soosh071: stary mow co chcesz, ale nie wmowisz nikomu, ze ktos od 89r wspiął sie na takie wyzyny bezczelnej propagandy i #!$%@? w TVP. Ta zbieranina z trwam i Republiki #!$%@? tam taki szajs ze nawet zatwardzialy katokomuch ma momenty zwątpienia jak to oglada. I oczywiście argument "A ZA PEO TO TO TEZ TAK BYLO" xD 60 gr za wpis przytulone, czy za darmo sie #!$%@?? inb4 neuropku, za ciamajdanem i
  • Odpowiedz
@grucha_88: Nie wmawiam nikomu nic takiego, przegraliście wybory i przegracie kolejne. Cel uświęca środki, pomimo tego ze jestem sponsorem 500+ i pewnie jedna z osób na wypoku które na pro socjalnych zmianach PiS tracą najwiecej. Nie obchodzi nikogo (w dużej skali) opinia 70 czy 700 wykopków. Możecie płakać, ze kłamią i ze propaganda, ze hucpa i jaja z widza. Nic nie wnosicie, jesteście poza targetem filmu. Im szybciej zrozumiecie jak mało
  • Odpowiedz