Wpis z mikrobloga

Mireczki, kompletnie nie znam się na car audio, mam w aucie jedynie 2 głośniki w desce przy szybie o wielkości 10 cm/4". Aktualnie siedzą tam Peyingi PY1010, kosztowały 30 zł, więc nie spodziewałem się po nich dobrego dźwięku, ale nie są złe. Chciałbym jednak coś lepszego. I tutaj pytanie, skoro są to jedyne głośniki w aucie to jakie to mają być? Można spotkać niskotonowe, nisko i wysoko-tonowe i parę innych - głowa boli.

Czy te będą odpowiednie?

#caraudio #samochody #motoryzacja
  • 11
@petr_26: Radio masz wystarczające żeby je napędzić w 100%. Jak masz wolną stówę to możesz kupić, ale na jakąś wielką poprawę nie licz. Blaupunkty są bardzo spoko jak na głośniki budżetowe, Peying to gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XailonOZ: Wiem że gówno, kupiłem najtańsze jakie były żeby tylko grały. I grają ( ͡ ͜ʖ ͡)

Mogę dołożyć głośniki w drzwi (jest to mały bus), może to będzie bardziej opłacalne? Wtedy będą łącznie 4 głośniki :)
@emmwuu: wstaw takie same do tylu, z takimi radami to lepiej nic nie mowic. Znasz pojęcie sceny lub podstawy rozmieszczania głośników? Chyba nie. Głośniki samochodowe, TYM BARDZIEJ w busie powinny byc zlokalizowane przed słuchaczem, czyli głownie kierowca. Do opa: wyrzuć głośniki spod szyby i wstaw zestaw odseparowany, do drzwi klasyczne 165mm, do slupkow, trójkątów czy górnej czesci drzwi głośniki wysokotonowe, pod takim kątem by linia przecięcia była przy linii lusterka wstecznego(środka
@petr_26: Po pierwsze, głośniki wysokotonowe są malutkie rozmiarowo, najczęściej umieszczanie w drzwiach koło lusterek lub w tamtych okolicach. Te Blaupunkty 165mm które wrzuciłeś to są normalne głośniki (nisko-średnio i wysokotonowe w jednym) więc możesz je śmiało kupić. Zagrają tak jak powinny z radiem które posiadasz. Wielkiego basu bym się nie spodziewał, ale to nie ten budżet. Po drugie, raczej na pewno zagrają lepiej niż mniejsze odpowiedniki 100mm które wrzucałeś wcześniej.