Wpis z mikrobloga

Arka Koniecznego (pana od 'Przełomów') najlepszym domem na świecie
Arka Roberta Koniecznego wygrała w konkursie Design Awards 2017 organizowanym przez magazyn Wallpaper w kategorii "Najlepszy dom 2016" i zdobyła tytuł "Best new private house".

#polska #architektura #design #swiat #ciekawostki #mikroreklama
BaronAlvon_PuciPusia - Arka Koniecznego (pana od 'Przełomów') najlepszym domem na świ...

źródło: comment_SHc4Fno3Vj8jwNfDcf33U9TCUtQfv4TI.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lavinka: czerpanie z Le Corbusiera to już trochę za dużo powiedziane, estetyka czerpie z minimalizmu, ale minimalizm jest tylko kierunkiem w ramach modernizmu i postmodernizmu
za wiki (wiem, że c-----e źródło xd)

minimalizm – kierunek w architekturze modernizmu i postmodernizmu
  • Odpowiedz
@iLovePierogi: No właśnie zaliczanie minimalizmu do postmoderny... u mnie na wydziale (arch PW) by za to mocno opieprzyli. Wiki nie jest złym źródłem, tylko czasem za bardzo uogólnia, to w końcu tylko encyklopedia i potem wychodzą takie kwiatki. Znowuż możemy to zaliczyć do eklektyzmu, czyli mieszania stylów. To typowe w okresie przejściowym. Ostatnio architektura nie może się zdecydować. Czy iść w funkcjonalizm, czy przeciwnie, lecieć jednak formą. Przy tym budynku
  • Odpowiedz
@lavinka: zauważyłem, że wśród architektów postmodernizm kojarzy się tylko z tym pierwszym okresem, kiedy w filozofii, estetyce czy sztuce w ogóle to znacznie szersze pojęcie. Sam z takim pojmowaniem postmodernizmu spotkałem się dopiero na ostatnich latach studiów. Zgodnie z szeroko przyjętym założeniem cała obecna działalność architektoniczna dzieje się w zasadzdie w ramach postmodernizmu i ekologii. Lepszym źródłem mogą być tutaj opracowania prof. Wilkoszewskiej, jeśli chciałbyś kiedyś poszerzać horyzonty o estetykę
  • Odpowiedz
@iLovePierogi: Rzeczywiście bliższe mi jest pojmowanie postmoderny jako kontrstylu dla modernizmu, a nie jako jego kontynuacji. Czy żyjemy w czasach postmoderny? Zależy kto i gdzie. Trudno do jednego worka wrzucać koszmary z różowymi wieżyczkami z Łomianek i budynki z pracowni Zahy Hadid. Na pewno obecna architektura świata to chaos, gdzie takie budynki jak powyższy to jednak wyjątek od reguły.
  • Odpowiedz