Wpis z mikrobloga

Mirki, noszę się z zamiarem kupna nowego telefonu. Bardzo dużo dobrych rzeczy słyszałam o #xiaomi. W tym momencie waham się pomiędzy #redmi3s a #redminote3pro. Różnica w cenie między nimi jest niewielka, dlatego zastanawiam się, który wybrać.

Redmi 3S jest trochę mniejszy, ale zasadniczo nie ma to dla mnie większego znaczenia. Oba są dostępne w wersji 32GB pamięci i 3GB RAMu, więc super. Jednak z tego co widzę, mają różne procesory. Największa różnica, jaką jestem w stanie dostrzec, to że w Redmi 3S częstotliwość pamięci RAM wynosi 1,40 GHz, podczas gdy w Redmi Note 3 Pro jest to 2,00 GHz. Czy taka różnica jest odczuwalna w użytkowaniu telefonu?

Kolejna rzecz: w 3S jest #android 6.0 Marshmallow, a w Note 3 Pro - 5.0 Lollipop. Czy różnice pomiędzy tymi wersjami systemu są tak duże, że powinnam brać to pod uwagę?

No i ostatnia kwestia, właściwie zasadnicza - czy te telefony sprzedawane na Allegro są legitne, czy powinnam szukać u jakiegoś innego źródła, na przykład prosto z chińskiego sklepu? Podobno x-kom.pl jest oficjalnym dystrybutorem tej marki na Polskę, ale u nich, jak widzę, jest tylko Redmi 3S.
  • 17
Kolejna rzecz: w 3S jest #android 6.0 Marshmallow, a w Note 3 Pro - 5.0 Lollipop. Czy różnice pomiędzy tymi wersjami systemu są tak duże, że powinnam brać to pod uwagę?


@Marbarella: Note 3 pro od kilku dni również posiada andka 6.0. Mowa o systemu global.

No i ostatnia kwestia, właściwie zasadnicza - czy te telefony sprzedawane na Allegro są legitne

Loteria. Raz trafisz raz nie. W większości przypadków nie.

Najlepiej
Myślisz nad tym żeby kupić modele z B20 czyli 800mhz w LTE?


@PaulStone: Nie wiem, co to znaczy i jaka to różnica?

Lepiej sobie samemu ściągnąć z Chin.


@znikajacypunkt: W jaki sposób? Masz może jakiś sprawdzony sklep? Nigdy nie kupowałam nic z zagranicy. Czy potrzebuję karty kredytowej, czy wystarczy zrobić zwykły międzynarodowy przelew?

Na twoim miejscu wybrałbym note 3 pro.


@czerwonyziemniak: Tak właśnie coraz bardziej się w tym utwierdzam,
@Marbarella: Kupowałem w sklepie Gearbest, Banggood oraz na Aliexpress. Oba sklepy sprawdzone, reagują szybko na problemy gdyby jakieś występowały. Na Aliexpress polecam sprzedawcę Honkong Goldway. Można płacić kartą (dobra ochrona na Aliexpress dla kupujących). W dwóch pierwszych sklepach możesz płacić kartą, albo przez PayPal.
@Marbarella: @Marbarella: kupowalem 3 xiaomi (2x 3s i jeden note 3 pro) na allegro. Mycasio użytkownik /firma. Polecam.
WERSJE z b20 maja LTE które lepiej dziala. Na wioskach aczkolwiek siostra mieszka na wsi i nie ma Problemow. (dodatkowo wersja z pasmem b20 jest o 2 mm wyższa (mowa o rn3pro) przez co ciężko o dobre etui i szkło. Sa jakieś papierowe i cienkie. Na wersje bez tego pasma jest mnostwo
@Marbarella: brak LTE 800 może okazać się problemem jak nie mieszkasz w dużym mieście, lub często je opuszczasz. Co do gdzie kupić, na allegro często bywają firmy krzaki, pośrednicy którzy ci doliczają opłatę a zamawiają w Chinach na twój adres. Mi się udało 3s zamówić używając Cashbacku i zniżek w sklepie za 420zl. VAT też ominął, miałem szczęście. Ale chodzi o fakt że ten sam telefon w Polsce w xkom czy
@Marbarella: Sam mieszkam w Krk i nie ma problemu. Siostra na podkarpaciu i tez wszystko ok. Wersje bez pasma beda tansze. Firma u której kupowalem w weekend zawsze ma towar. Nie wiem jak teraz ale w pazdzierniku kupowalem redmi note 3 pro za 760 a redmi 3 pro za 720. W ciagu 24 godzin byl u mnie.
@PaulStone: No właśnie w tym jest cała rzecz. Nie zamawiałam nigdy nic z Chin, nie mam nawet karty kredytowej. Jestem w stanie przeboleć cenę większą o kilka stów, bo nie wydaje mi się, żebym w cenie 800-900 zł dostała telefon o podobnej specyfikacji. Ale jeśli to działa tak, że zamówię od kogoś przez Allegro, a ta osoba zamówi w moim imieniu telefon z Chin i będę na niego czekała 5 tygodni,