Wpis z mikrobloga

Taki smutny tekst Srokowskiego. Kuźwa skąd to się bierze, z kompleksów?

„Podchodzimy do ucznia, do którego ta szafka należy i pytam go, co to wszystko znaczy. A on hardo mi odpowiada: – Jak to co? To kawałek Ukrainy. Ja jestem Ukraińcem i trzymam tam narodowe skarby – tak mówi. – Te skarby? – dopytuję. – Banderę i czerwono-czarną flagę? – Tak – odpowiada bez wahania – to są nasze symbole. Symbole wolnej Ukrainy. Nienawidzę Polski. Polska okupowała Ukrainę. Moją stolicą jest Kijów, a nie Warszawa. – Ale przecież uczysz się w polskiej szkole, w Warszawie!? – z niedowierzaniem ciągnę. – To chwilowa sprawa. Wykorzystamy was, pokończymy studia i wyjedziemy do swojej ojczyzny – już mówi w liczbie mnogiej. – A poza tym, w jakiej tam polskiej szkole? – butnie rzuca. – Niedługo przyłączymy was do Ukrainy. I będziemy wielkim państwem. Mogę panu pokazać mapy, na których wyraźnie widać, jak wielka jest Ukraina. A jak przyłączymy Kraków i Warszawę, będzie jeszcze większa. Mogę panu przesłać emailem filmy o prawdziwej i wielkiej Ukrainie. – Nauczyciel tego słuchał ze zdumieniem, a uczeń na jego oczach wyciągnął z kieszeni niebiesko-żółtą opaskę i nałożył na rękaw.”

http://dziennik.artystyczny-margines.pl/hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi/

#ukraina #polska
  • 36
@oydamoydam: wiesz a słyszałem, że znajomego szwagier ma teściową, która ma sąsiada a sąsiad ma kolegę który zna kogoś kto ma rodzinę w Nowym Yorku a ci mają krewnych w Izraelu i od nich słyszał, że Żydzi będą emigrować nad Wisłę.... Ku*** kto wierzy w takie idiotyzmy....
@oydamoydam: no i?? Nasze czy niemieckie naziole są inni? Achh teraz niemieccy naziole to są ci dobrzy bo imigranci... a u nas przecież nie ma ... Ile osób ma ta demonstracja? No właśnie. Jest teraz tendencja do jechania po Ukraińcach zupełnie jak Brytole po Polakach bo widzisz przyjeżdżają i pracują tam gdzie sebixom się nie chce
@oydamoydam: W Polsce mamy parę problemów w relacjach z sąsiadami:

1. Upływ czasu - ponieważ to już tak dawno było to pamięć ludzka odchodzi a rodzą się mity oraz barak chęci głębszej analizy problemu. Jednocześnie po stronie ukraińskiej następuje proces odwrotny rodzi się mit, UPA była mitem założycielskim państwa ukraińskiego (chociaż to bolszewicy stworzyli trwały byt państwowy ukraiński).
2. Zidiocenie społeczeństw - Polacy przodują w udawanym patriotyzmie, ukraińscy bezrefleksyjnie uczą się
@oydamoydam: @Aryo: @oydamoydam: @bijotai:

Pojawia się pytanie ile lat miał ten chłopiec, jeśli 8-14 to naprawdę mógł tam myśleć. Pamiętam jak od dzieci mniej więcej w tym wieku próbowałem się dowiedzieć jak powstała Ukraina to powtarzały w podobnym stylu bajki chociaż nie mówiły nic przeciwko Polsce - może przez kulturę, ale ich opowieść pełna była symboliki flatgi i godła, oraz drzewa Chmielnickiego - nie rozumiałem i nadal nie
@oydamoydam: był też skazany na śmierć przez polski sąd (którą na mocy amnestii zamieniono na karę dożywotniego pozbawienia wolności oraz na utratę praw publicznych i obywatelskich honorowych na zawsze) a w czasie Ludobójstwa siedział w KL w Sachsenhausen (lata 1941-1944) na oddziale dla więźniów specjalnych tzw. Zellenbau, gdzie przebywali również m.in. pierwszy dowódca Armii Krajowej Stefan Rowecki, kanclerz Austrii Kurt Schuschnigg czy premier Francji Édouard Daladier. W Zellenbau więźniowie polityczni mieli
@bijotai: Bandera nie kontrolował bezpośrednio organizacji w tym czasie. Jednak ją stworzył, nadał jej zasady oraz wdrożył ideologię Doncowa. Nie znajdziesz dzisiaj żadnego dokumentu pod którym podpisał się Hitler aby wymordować Żydów i Słowian. Jednak wiesz doskonale że on był architektem tego działa zniszczenia. Poczytaj Bandera terrorysta z Galicji