Wpis z mikrobloga

@Sajdyk_pl: Dzisiaj Premiera, Dzisiaj Dostawa! - czyli jak w dniu premiery (czyli dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)) otrzymałem najnowszy #router #synology, noszący oznaczenie RT2600ac.
Zachęcam do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami, specyfikacją i kilkoma zdjęciami.
Topowy router Synology RT2600ac już na SAJDYK.pl

#informatyka, #technologia, #sieci, #wifi
Pobierz Sajdykpl - @Sajdykpl: Dzisiaj Premiera, Dzisiaj Dostawa! - czyli jak w dniu premiery ...
źródło: comment_Vj8u5lIZsqYgVvP4hSD936j1E9XkI8ct.jpg
  • 20
@Sajdyk_pl: > Nie miałem czasu, żeby go "odpalić", ale pierwsze oględziny robią wrażenie.

No to bardzo prawilne podsumowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie. W środku zapewne siedzi jakiś tani MediaTek + moduł radiowy Broadcoma lub Realteka. Dla mnie osobiście kupowanie takich routerów jest kompletnym bez sensem i to w takich pieniądzach. Po pierwsze prędkości są czysto wirtualne - MIMO 4x4 nie działa w ten sposób,
@brokenik: Czyżbym wyczuwał sarkazm na początku Twojego komentarza? :P
Zaś co do Mikrotika. Wydaje mi się, że to jest argument taki jak "po co kupować NAS, skoro można postawić samemu lepszy na Freenas". Da się? Da się, ale nie każdy potrafi, albo ma czas, żeby się bawić. Czasami płaci się za rozwiązanie, które ma się po prostu postawić i ma działać. Nawet pomimo teoretycznie gorszych parametrów niż inne, bardziej wymagające rozwiązania.
@Sajdyk_pl: Nie rozumiesz mojej intencji. W takiej cenie możesz postawić sobie porządny router o możliwościach konfiguracyjnych przewyższających jakikolwiek model routera desktopowego + zrobić porządną sieć WiFi w swoim domu/mieszkaniu. Stawiając jedno zintergrowane urządzenie nie jesteś w stanie zapewnić po pierwsze zasięgu w całym mieszkaniu/domu to po pierwsze. Po drugie - możliwości rozbudowy takiego zintegrowanego urządzenia są zwykle niewielkie lub stosunkowo małe patrząc przez cenę. Porównanie FreeNAS vs. komercyjny NAS - to
@brokenik: Rozumiem, rozumiem i wbrew temu co możesz sądzić z mojego wpisu, sam bym tak wybrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak napisałem nie każdy ma tyle wiedzy, żeby poradzić sobie z Mikrotikiem. Routery, jak to nazwałeś "kolorowe" i "designerskie" są jednak prostsze w konfiguracji, albo inaczej "bardziej intuicyjne". No i poza tym mają wygląd. Popatrz np. na Asus RT-AC5300, albo Dlink dir 879. Jak ktoś jest
@brokenik: A tak poważnie. W środku zapewne siedzi jakiś tani MediaTek + moduł radiowy Broadcoma lub Realteka.

Słabo jesteś poinformowany. Qualcomm IPQ8065 + Atheros QCA9984
@brokenik: Sensowne owszem ale faktycznie cenowo przesadzają jak zwykle ... sam mam ich 415play ale to nie znaczy, że nie widzę, że kwestia opłacalności jest mocno dyskusyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°)