Wpis z mikrobloga

Mirki, tak się zastanawiam... Ostatnio jest tak głośno, że brak ludzi do pracy, że pracodawcy zwiększają wynagrodzenia. A na wykopie to w ogóle kto zarabia mniej niż 5k netto to przegryw i nie potrafi znaleźć pracy albo leń któremu się nie chce pracować. A ilu z Was zarabia więcej niż np. 2500 netto? Mieszkam w Trójmieście, jestem 2 lata po studiach (pedagogicznych, ale prace w zawodzie zawsze znajdę za te 2500, pomijając już te studia, bo to nie jest najważniejsze jak ktoś chce pracować) i chce zmienić pracę, byłem na kilku rozmowach w grudniu, ale wszędzie wynagrodzenie 2000-2500 brutto. Gdzie jest ta praca?
  • 5
@mattrojj: ale nie wydaje Ci się że oczekujesz pieniędzy za nic? (w sensie za to że ukończyłeś jakieś tam studia?)
pracodawcy płaca za to że ktoś wnosi do pracy coś wartego danych pieniędzy..
lepsze pieniądze zarabiają lepsi pracownicy - Ci którzy potrafią coś czego nie potrafią inni..

za przykład niech będą moi pracownicy - na wykształcenie nie patrzę WCALE.. Możesz być po politologii, MBA, oceanografii, KUL'u czy zawodówce.. Jeśli nie masz
@chodzewmoro no i super odpowiedź. Nie oczekuje, że za darmo dostanę 5k. Raczej muszę zmienić branże i chodziło trochę o podpowiedzi, gdzie te pieniądze są, w jakies branży, która firma daje szansę rozwoju na podstawie umiejętności, a nie znajomości i wyzysku.

PS. 4,2k zarabia dyrektor w mojej pracy ;) budżetówka
@mattrojj pracowałem w budżetówce.. lepsze to niż nic.. ale niestety małe są szanse rozwoju - zwłaszcza finansowego.. Ja pracowałem w urzędzie rozglądając się za inną lepiej płatną robotą.. zmieniłem po kilku miesiącach.. żeby nabywać doświadczenia w zupełnie innej branży..

i tak pomału krok po kroku..

pieniądze są w wielu miejscach - pytanie w jaki sposób chcesz zarabiać.. różni ludzie mają różne potrzeby i wizję swojej pracy..
jedni wolą z ludźmi, inni w
@chodzewmoro skończone studia humanistyczne, żaden ze mnie humanista, aczkolwiek w poezji potrafię się zanurzyć.
Najprzyjemniej czuje się w motoryzacji, ale z żasnego salonu w mieście nikt się nie odezwał kiedy oferowałem siebie jako pracownika.
@mattrojj może oferujesz siebie jako osobę która ukończyła studia pedagogiczne, zamiast jako handlowca?
generalnie nasz rynek dealerski jest niezgorszy - mamy dobre salony wykręcające naprawde dobre wyniki..
ale pamietaj że motoryzacja to nie tylko sprzedaż samochodów, to obsługa klientów, wypożyczalnie, firmy z flotami potrzebujące osób zarządzających, firmy i hurtownie części samochodowych, firmy specjalizujące się w jakiś poszczególnych elementach rynku motoryzacyjnego, producenci paliw i olejów..

tak dużo możliwości zaczepienia się pod coś co