Wpis z mikrobloga

W końcu kurs na polskich giełdach zaczyna się wyrównywać ze światowymi giełdami. W końcu nasi rodacy po niemalże 24 godzinach dostrzegli, że kurs już dawno poleciał na łeb ( ͡º ͜ʖ͡º)
Aktualnie wynosi 3313 PLN na Bitmarket oraz 3450zł na Bitbay.

Wczoraj cena BTC na polskich giełdach była o całe 100$ (!) wyższa niż na Bitstamp, Bitfinex, BTCChina, BTC-e. Ładna przebitka, nie powiem. To zawsze Chińskie giełdy przodowały w najwyższym kursie, a tu proszę bardzo taka niespodzianka.

To było dosyć ciekawe zjawisko psychologiczne.

#bitcoin #btc #kryptowaluty
Pobierz MelomanBTC - W końcu kurs na polskich giełdach zaczyna się wyrównywać ze światowymi g...
źródło: comment_bxNtgUs2pC6cBHnrwqJPItTUiQSSec28.jpg
  • 15
@MelomanBTC gracze dobrze wiedzą że przelewy PLN, USD, CNY i inne idą conajmniej 24h więc czemu by nie przytrzymać u nas wyższego kursu i na tym nie zarobić?
@BlTBAY: @thomasss: A no ładnie można było zarobić. Drobne zyski zrealizowane, ale szczerze to mam do was pytanie. Gdzie wy osobiście polecacie shortować lub shortujecie? Bitmarket to nie jest giełda której mogę ufać, nie spełnia ona moich żadnych wymagań bezpieczeństwa, a czasem lubię sobie postawić longa/shorta ( ͡º ͜ʖ͡º)
@thomasss: Yup, ale niestety jako osoba która straciła trochę kasy na Bitcurexie, mogę śmiało powiedzieć, że nawet jeżeli przez długi czas jest ok, to i tak to nic nie znaczy, a szczególnie jak powiedziałem wyżej, Bitmarket nie spełnia żadnych moich oczekiwań dot. bezpieczeństwa środków, często się wiesza i tak dalej.

Bardziej chodziło mi o coś zagranicznego, bo że w Polsce aktualnie tylko bitmarket ma dźwignie i lokaty - to wiem :)
@MelomanBTC: na Bitcurexie też troche straciłem, na szczęście trzymałem tam ochłapy, ale miesiąc przed zawieszeniem miałem tam jeszcze 13 BTC :p Z zagranicznych to na Bitfinexie dźwignie są popularne, ale finex też już upadł raz. Poza tym dla mnie te lewary na finexie nigdy nie były czytelne i nie dawały takiej swobody w działaniu.