Wpis z mikrobloga

Mirasy,

składam sobie coś, na czym będę mógł chociaż przez zaznać chwilę 60 wspaniałych klatek na sekundę i właściwie wszystko już dobrane, ale mam dylemat co do karty graficznej. Zastanawiam się pomiędzy:
* Asus GeForce GTX 1060 DUAL OC 3GB
* MSI Radeon RX 470 GAMING X 8GB

Obie bardzo zbliżone cenowo – 50-100 zł różnicy na korzyść 1060 obecnie. Z jednej strony Radeon ma o wiele więcej pamięci, co pewnie się przyda w przyszłości (a może się mylę?), z drugiej strony w testach porównawczych GTX 1060 wcale gorzej nie wypada, czasami wręcz o wiele lepiej.

Na razie będę grał w 1080p, może w przyszłości przeniosę się nieco wyżej jak już zakupię jakiś lepszy monitor. Co powinienem wybrać według Was?

#pcmasterrace #pytanie #hardware
  • 35
@Grzesiek4: to wiem, dlatego przy obczajaniu testów starałem się zwracać uwagę na wersję 3 GB – i całkiem nieźle wypadała :)
@Tak_masz_racje: RX 480 jest chyba jednak nieco droższa, a ja jestem już na skraju budżetu. Sugerujesz jednak, że nie warto dopłacać do 8 GB?
@Kangel nie schodź poniżej i5, chyba że chcesz za rok zmieniać procek :P teraz liczby rdzeni mogą się przesunąć i zostaniesz z 2 rdzeniowym procesorem w lesie. Nawet Pentiumy mają dostać teraz HT