Wpis z mikrobloga

Mirki spod #samochody - kupując nowy salonowy jakich kosztów mam się spodziewać?

- kwota za samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- rejestracja samochodu (180 zł, ale w salonie wspominali coś o wyższej kwocie, koło 442 zł - ktoś coś wie?)
- ubezpieczenie

coś jeszcze może zaskoczyć?
  • 20
@Leszczurka: no no, opony paliwo to wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej chodzi mi o koszta administracyjne-początkowe. W przypadku kupowania używki mam to w jednym palcu, a tu trochę się zastanawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gabrally: niby tak, ale potem ludzie zapominają kupić np dywaniki do samochodu, albo koło zapasowe, apteczkę, gaśnicę, trójkąt itd. To nie takie oczywiste jak się wydaję i nie nie zawsze jest to w standardzie :) Dlatego zapytałem, ale ok. Dodatkowe koszty to może być ceramiczna powłoka na lakier.
@ksiak: ale o to właśnie chodzi, że w bagażniku jest miejsce na koło, podłoga bagażnika jest podnoszona do góry i tam spokojnie mieści się 17" dojazdówka.

czemu tego nie było w standardzie to nie wiem (a nie brałem bieda wersji tylko całkiem nieźle wyposażoną)
@hpiotrekh: Zerknij sobie na ten przykładowy wpis.
Oczywiście mamy takie prawo i dobrze o nim wiedzieć, ale wiemy doskonale jak to będzie wyglądało w praktyce w razie problemów.
@ksiak: aaa no i masz rację, zwracam honor. Koło mam w "zestawie", apteczkę gaśnicę itd znajdę, dywaniki... 200 zł za przód xD to wolę samemu kupić :D

edit: dzięki za info co do przeglądów w ASO
@seeksoul może po to żeby samochód był lżejszy i miał przez to niższe oficjalne spalanie?

Do nowego Audi któregoś dają standardowo jakiś śmiesznie mały bak, a jak ktoś chce to bez dopłaty montują normalny.