Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #pcmasterrace do złożenia jest komputer (stacja montażowa) do premiere cs6/da vinci 12,5/czasem AE cs6, pod video głównie 4k, będzie kolorowane, LUTowane, głównie pod DJI Inspire2, BMCC4k etc.


Budżet to około 6-8k netto ( ~8-10k brutto) uwzględniając OS.
Zakup na firmę. Konieczna fvat, dobrze by wszystkie podzespoły były z jednego, solidnego, zaufanego źródła.
komp NIE będzie służył do grania, więc nie ma sensu pakować tam typowo growych gadżetów.
konfig będzie zrealizowany za około 2-3 miesiące, więc jeżeli coś ma szansę potanieć (bo wyjdzie coś nowego) - tym lepiej, albo coś się ma się lada dzień pojawić na co warto poczekać - można spróbować to uwzględnić.
Zależy mi na konfigu szybkim i niezawodnym, jednak nie koniecznie trzeba tam pakować topowe chłodzenie wodne czy inne wodotryski ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli rozsądny kompromis.


SSD 512/1tb do pracy nad bieżącymi projektami, reszta trzymana lokalnie na HDD, by nie mnożyc niepotrzebnie kosztów.

#4k #konfiguracjakompa #montaz #film #komputery #pytanie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tak_masz_racje: biorę na klatę ewentualne "postarzenie się" konfiguracji, co wiąże się ze spadkiem ceny podzespołów, więc jak najbardziej pozytywne zjawisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vvit0: 1060 nie starczy do premiere i davinci. Musisz mieć co najmniej 1070. Poczekaj na nowe procesory AMD, mogą trochę namieszać. Ogólnie też będę kupować sprzęt do identycznych zastosowań i się ostatnio zacząłem orientować w temacie, więc jak coś to pisz. :)
  • Odpowiedz
@FlameVinci: jaki budżet zakładasz na swój zestaw? bo uzywając konfiguratorów na stronach ze sprzętami, cena szybko leci wysoko i te moje max 10k to wcale nei tak duzo...
W jaki procesor celujesz? i7 czy Xenon?
Mocno wyleciałem z tematu i mam straszny mętlik ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@vvit0: ja celuję w 8k brutto na razie. Później będę dokupywał więcej ssd i hdd. Póki co, chcę kupić maksymalnie możliwie wydajny zestaw w tej cenie, a następnie co miesiąc dokupywał resztę. Radzę odłożyć zakupy w czasie, możliwie jak najdalej - ze względu na kurs dolara. Jeśli bym kupował w tej chwili to brałbym: i7 7700k, 32gb ram, 1070.

Ale możliwe, że procesory amd będą w lepszej cenie, a miały
  • Odpowiedz
@FlameVinci: będzie sporo kolorowania, w końcu to nadaje magii temu co się ogląda ;)
Faktycznie, opcja minimum-optimum czyli 32gb ram z mozliwoscią dołożenia, czy kwestia dysków jest rozsądna, mozna sporo obciąć z początkowej ceny, a za jakiś czas dokupić.
Mam wątpliwości co do osłabienia dolara/umocnienia złotówki, ale i tak z powodu, że z powodu pojawiania się nowszego sprzętu dotychczasowy siłą rzeczy tanieje.
  • Odpowiedz
@FlameVinci: Dzięki, wygląda na prawdę rozsądnie, procek o przyzwoitym taktowaniu i 6 rdzeni, zmieściła się w cenie najmocniejsza karta graficzna 1080, no i mozliwość wrzucenia kilkunastordzeniowego xeona jest :)
  • Odpowiedz
@vvit0: @FlameVinci: Ogólnie to ani zestaw z i7 7700k ani zestaw z purepc nie będą dobre. I7 ma tylko 4 rdzenie i będzie za słaba, a z purepc to zestaw typowo do gier. Procesor jest ok, ale tylko jeden mały ssd, tylko 16gb ramu.
A czy gtx 1080 jest potrzebny to nie wiem, ale w tym budżecie wziąłbym gtx 1060. Z resztą podałem już swój zestaw, ale on
  • Odpowiedz
@vvit0: i7-6820HQ - ten dopisek HQ jest bardzo ważny. To procesor z zupełnie innej półki. Jeśli masz wydać tyle kasy to lepiej kupić, tak jak to napisałeś, sprzęt który nie będzie Ci sprawiał frustracji. A według mnie z tym quadro i prockiem mobilnym zdziwisz się przy pracy i szybko pożałujesz tych 11k. Zobacz chociażby na notebookcheck benchmarki tego procesora. No i stacjonarne procki możesz podkręcić...

Jedyna opcja do kupna della
  • Odpowiedz