Wpis z mikrobloga

@Pacjent: na nartach kamerę miałam na kasku, ale dostawałam lęku wysokości oglądając nagrania, więc wolę mieć na klatce piersiowej. Na moto od czasu wysokiej szyby już mi się to nie sprawdza, więc mam na motocyklu przyczepioną.
@Pacjent: różnie, na kasku na górze, na uprzęży z przodu ale czasem przez to słabo widać bo nogi i ręcę mogą zasłonić, na kijku na "cybancie" oraz na narcie naklejone od góry :)
@Pacjent: z boku kasku.

Do 100km/h nie przeszkadza, powyżej czuć różnicę (chyba, że motocykl z szybką jakąś).

Na moto od czasu wysokiej szyby już mi się to nie sprawdza, więc mam na motocyklu przyczepioną.


@katera: jeden minus - w przypadku montażu na kasku możesz spojrzeć na coś czego motocyklem się nie da. I też inna perspektywa w zakrętach.
Chociaż testowałem już różne montaże na motocyklu z ciekawości - na rączce
@11mariom: mam też uchwyt jeden zamontowany na pługu tak, żeby było widać ładnie przednie koło w zakręcie, ale jeszcze takich zakrętów nie jeździłam, żeby mi się opłacało przekładać kamerę ;)

Wszystko zależy, co chcesz nagrywać, ja bardzo duzo się rozglądam i wtedy filmik byłby nie do oglądania bez blistra aviomarinu. Póki co, jedyne zastrzeżenie jakie miałam do tego mocowania kamery, to że jest czasem za nisko - np. jadąc w kolumnie
na rączce pasażera


@11mariom: Ja właśnie mam w planach zrobić jakiś mini-wysięgnik tak, aby zamontować go na uchwycie pasażera, ale żeby kamera była jeszcze troszkę dalej, aby mniej kadru zajmował kierowca - zobaczymy co z tego wyjdzie.... Coś na kształt tych kamerek z motogp, ale tam dość dużo widać, bo oni w złożeniu cały czas są, a nie wyprostowani. Bo to dość ciekawe ujęcie, zwłaszcza z powodu szerokiego kąta kamery.
@noriad: no mówię - w zakrętach jest super. Np na wypad na tor czy coś. Ale tak do jazdy po mieście to nie ma sensu. Można też popróbować za tylne sety (ale nei wiem czy nie bedzie widać po prostu uda), albo na owiewkach/ramie/gmolu (znowu tutaj mogą być za duże wibracje)
@noriad ujęcie od dupy strony nadaje się tylko jak się składasz. Wtedy fajnie widać jak moto się pochyla, jak ty pracujesz na maszynie. Przy jedzie wprost widać po prostu twoja dupę i plecy i nijak nie jest to ciekawe :-P
@11mariom: na secie, przynajmniej u mnie, ujęcie nadaje się tylko do filmowania przycierania podnóżkami (Schaaf ma takie filmiki). Krajobrazu tym zbytnio nie nakręcisz, za nisko.
Dzieki za pro tipy, uchwyt naklejony na froncie kasku, troche nad czolem, mam nadzieje, ze nie odpadnie, bo mroz sie rozkreca, a jeszcze dzisiaj bede robil testy. Podczas naklejania rozgrzalem tasme suszarka, podobno lepiej trzyma po takim zabiegu.


@Pacjent: gopro na oryginalnych mocowaniach (taśma 3m) nie odpadło przy 250km/h. Chyba nie rozwijasz takich prędkości na nartach? :P
@Pacjent mi dwa razy odpadła kamerka, raz jak się #!$%@?ł mój kolega z kaskiem i kamerka tak, że przez pół lodowca zbierałem rzeczy za nim, drugi raz jak na lodówce odczuł jebnął mi w kask. Tak to nie powinno nic się stać