Wpis z mikrobloga

Szukam dobrej wersji stabilnej MIUI na tel letv #x600. Ktoś poratuje linkiem?
Wersja rozwojowa mnie już trochę irytuje ciągłymi aktualizacjami, które nie są mi potrzebne.
Dodatkowe pytanie, jak wybiorę aktualizację z pliku .zip to nie stracę wszystkich danych z telefonu, tak?
Zawołam też #xiaomi bo temat też nie jest Wam obcy. #telefony
  • 3
@Parkero: ja używam 8.0.2.0 stable od mickvip i jest ok, nie działa chyba ir ale dla mnie kompletnie zbędna sprawa.
A czy można wgrywać stable bezpośrednio na twój miui to nie wiem. Najprościej to zrób backup w twrp, wgraj i zobaczysz czy śmiga czy są błędy.
@gregoor3: wystarczy w TWRP wybrać backup, potem też w twrp skasować data, cache, system i dalvik i też w TWRP zainstalować nowy rom, tak? W razie jakichś problemów to jak wtedy wrócić do starych danych? Wystarczy wczytać tylko stworzony backup i wszystkie pliki będą?
@Parkero: robisz backup najlepiej wszystkich partycji
pozniej wipe system/dalvik/cache, data zostawiasz
i wgrywasz zip'a, wlaczysz system i zobaczysz czy sie odpali i czy zostaly wszystkie dane.
Jak pójdzie coś nie tak to wchodzisz w twrp robisz wipe system/data/dalvik/cache i przywracasz backup
Praktycznie 0 ryzyka, robiłem tak dziesiątki razy jak testowałem romy, no chyba że backup będzie z jakimś błędem to wtedy dupa :) ale mi do tej pory nigdy się to