Wpis z mikrobloga

@LurkerEmigrant: Polecam metodę własnoręcznego łamania, kruszenia i mielenia na proch w rozdrabniarce, koniecznie w zamkniętym pomieszczeniu bo można nieco zakurzyć okolicę, do tej roboty przyda się szwagier, jakaś ćwiarteczka i sporo rubasznych anegdotek wtedy czas zleci szybciej, jak to przy robocie.
Co do wartości opałowych to pali się to to jak Wietnamczyk po zrzucie napalmu, radzę dowalać do pieca wiadrami by dym był jak najsiwszy a kaszel sąsiadów jak najdonośniejszy.
  • Odpowiedz
@Skorupczak: Ogniotrwały, z azbestu robili podczas II wojny np. Rękawice będące na wyposażeniu drużyn z karabinami maszynowymi, żeby łap sobie nie poparzyli przy wymienianiu luf ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LurkerEmigrant: to się nie pali, ale świetnie utwardza ścieżki w ogródku. Najlepiej połamać, a potem wrzucić do betoniarki i mieszać tak długo, aż będzie drobne. Trzeba koniecznie zaglądać do środka, żeby sprawdzić, czy już. Jak będzie na pył, to wysyp dojście do domu i drogę przed domem. Tak utwardzona droga przeżyje gospodarza! (co nie będzie wielkim wyzwaniem...( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@LurkerEmigrant: ale tak na serio, co zrobić z tym cholerstwem? Mam to na budynku gospodarczym, który szpeci mi całą okolicę. Wszystko sobie koło domu ogarnąłem, został tylko stary kurnik, którego nie mogę rozebrać, bo na dachu to cholerstwo. Słyszałem, że prawdziwi fachowcy zatapiają to w rzekach( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na serio - wie ktoś ile może kosztować utylizacja? mam 300m2 kurnik i to g#wno na
  • Odpowiedz
pewnie, eternit grzeje długie lata nawet jak już spalisz. Będzie grzał Cię od środka. Po za tym oszczędzasz na oświetleniu, sam będziesz świecił. Świetna sprawa.


@Oszczer: ale rakotwórczości z promieniotwórczością to ty nie myl
  • Odpowiedz
@mysz0n: Normalnie, wpisujesz w gogle wywóz gruzu lub kontener. Podzwoń popytaj jakie ceny, zazwyczaj pytają czy to gruz remontowy czy jakiś inny i czy jakieś sprzęty. Kontener 7m2 to jakieś 210zł (bez limitu czasowego). Spytaj ile za rozbiórkę i wywóz, na pewno się dogadasz.
  • Odpowiedz
@HHHHHH: z gruzem nie miałbym problemu. Mam kolesie który mieszka na jakiś podmokłych terenach i potrzebuje gruz aby wyrównać i umocnić terem. Problem mam z tym eternitem, który przykrywa to wszystko. A to już chyba tylko z jakąś pro firmą można zrobić za miliony monet.
  • Odpowiedz