Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema mirabelki i mirki. Tak mnie naszło trochę po rozmowie z ojcem.
Trochę o #praca #prawo #ustawadezubekizacyjna - nawet nie wiem czy jest taki tag...) #psychologia nie wiem jak lepiej to można opisać tagami.

W każdym razie. Chodzi o ojca. Inteligentny facet a teraz zbzikowało mu się. Podczas poprzednich roszad politycznych zlikwidowano urząd w którym mój ojciec pracował ponad 10 lat jako inspektor. A dokładniej mówiąc zlikwidowano oddział zamiejscowy po tym jak powstał z powodu łączenia województw. Po likwidacji oddziału miał dojeżdżać do pracy circa 100km. No to sobie dojeżdżał przez jakiś czas... Potem zaczął wynajmować pokój od starszej pani od pn-pt. Potem zaczęło się sypać zdrowie, trochę fizycznie a potem psychicznie. I to upadające psychicznie zdrowie się wciąż psuło. Zaczął chodzić do lekarzy, siedział w szpitalach; w grę wszedł problem z alko. Zaczął nadużywać. Czasem walczył, czasem się poddawał. Miał miesiące bez alko, miał takie że mama musiała wzywać karetkę. Czasem groził, że skończy ze sobą - oczywiście groźby po alkoholu.
Dochodząc do puenty - wiem, że historia jakich wiele oraz że są i gorsze sytuacje - jakiś czas tamu spróbował się wziąć w garść i pojechał do pracy, po dłuuugim czasie zwolnień, pobytach w szpitalach etc. Po rozmowie z szefową, dowiedział się co ta ustawa tak naprawdę oznacza w urzędzie. Wszystkie angaże się kończą, a kto pasuje (i tu już nie koniecznie z powodu współpracy z komunistami) dostanie nową umowę. Ojciec stwierdził, że nie ma szans. Pracował jako milicjant przez 3 lata, potem po reformie ustroju jako policjant 3 lata. A wziął się za siebie trochę bo chciał do roboty wrócić, nie siedzieć dniami w domu i szpitalach. Mniej czasu na głupoty i alko. Plotka głosiła że mały oddział zamiejscowy miał znów zaistnieć w mieście. #shithappens. ()

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Siema mirabelki i mirki. Tak mnie n...

źródło: comment_fcjCP5THsp6XRxMcJV25NLP4y5oLtH3v.gif

Pobierz
  • 2