Wpis z mikrobloga

Mam problem ze swoim #nexus5x. Właśnie pyknął mu równy roczek odkąd jest ze mną, ale niestety zaczął świrować. Każdego ranka, gdy się budzę widzę ekran "Wpisz kod PIN", który pojawia się przy włączaniu telefonu. Czasem, gdy leży na biurku, widzę jak pojawia się logo Google, a potem Androida - telefon się restartuje. Ktoś wie co może być przyczyną? Średnio uśmiecha mi się robić fabryczny reset, ponieważ wszystko mam perfekcyjnie skonfigurowane i nie mam za bardzo czasu, aby znów go konfigurować.

A, działa na systemie Nougat - 7.1.1

#android #google #nougat
  • 4
@Ainsley: Zapewne coś Ci nie pykło przy aktualizacji do 7.1, najlepiej rób reset do fabrycznych, albo masz jakiś syf (sprawdź w procesach czy coś nie wisi). U mnie działa idealnie, nigdy nie restartuje się. PS. Zrób sobie backup google to nie bedziesz musiał instalować i konfigurowac ręcznie wszystkiego na nowo...
@dave8: 7.1 mam już długo i właśnie wszystko było okej, dopiero parę dni temu zaczął świrować. A chciałbym uniknąć resetu fabrycznego, bo musiałbym na nowo rejestrować urządzenie w bankach, aktualizować konto Google, etc. Zerknę w procesy, może faktycznie jakieś paskudztwo się tam zagnieździło.
@dave8: Okej, podziałałem trochę i pousuwałem parę apek, które instalowałem w ostatnich dniach, lecz ich nie używam. Możliwe, że to one są problemem. Jak to nie pomoże to niestety będę musiał spróbować fabrycznego resetu. A jeśli to nie zadziała, cóż, będę musiał się skontaktować z LG.

Wołam @skun1. Pogooglaj trochę w temacie restartów, szczególnie w kwestii Twojego modelu. Z tego co mi się udało dowiedzieć to przyczyny mogą być różne,