Wpis z mikrobloga

Murki Purki trzymajcie kciuki za mnie, bo od jutra przechodzę na dietę wegańską. Raczej nie na stałe, chciałabym wytrzymać jakiś miesiąc, ale bez spiny. Chcę tylko sprawdzić jak to jest, chodzi mi głównie o odrzucenie mleka i nabiału. Średnio się czuję ostatnio, jakoś mam mało energii, jestem niemrawa, senna. A dużo się mówi o tym, że mleko źle wpływa na brzusio. Ogólnie to zdrowo się odżywiam, rzadko kiedy jem niezdrowo, więc moje przejście to drastyczne odrzucenie mleczka będzie ciężko, bo kakałko ;'(
Jeśli macie jakieś rady i przepisy to chętnie je przytulę :D

#weganizm #dieta #wegetarianizm
  • 25
@consummatumest: Zależy ile będziesz na tej diecie,ale możesz sobie kupić B12,bo to witamina występująca w mięsie tylko. No i zamiast krowiego mleka pić...jakiekolwiek inne,sojowe,owiane,ryżowe,migdałowe. Zamiast zwykłych jogurtów jeść sojowe,jest też sojowy ser i tak dalej - więc z kanapek nie musisz rezygnować. Przepisy to raczej na pw,bo nie chcę Ci wpisu zaspamić
@laVey: zwykłe, trzbea poszukać innych smaków xD masz jakiś swój ulubiony sklep gdzie dostępne jest wegańskie papu? czy kupujesz jedną rzecz w lidlu, drugą w biedrze? bo jak ja się rozglądałam to w tych supermarketach nie jest dużego wyboru :/
@consummatumest: u mnie w mieście z tym słabo; w Tesco i Kauflandzie są wegańskie parówki i kiełbaski,ser jest,jakieś nuggetsy. No do tego pasztety,hummus,smalec wegański - musisz czytać skład,żeby się nie naciąć na coś :/ Głównie to Tesco chyba.
@consummatumest: Jeśli jeszcze nie odkryłaś wędzonej papryki w proszku, to jest w Tesco, ciągle się przewija w przepisach. ( ͡º ͜ʖ͡º) Mleko kokosowe z puszki do zupek/sosów/ciast to też dobra sprawa, suszone pomidory też się często przydają, tofu tak samo, ostatnio było tanie w Lidlu. I polecam mocno fejsbukową grupkę 'a co te wegany jedzą', dużo dobrego jedzonka.
@consummatumest: watpie aby wegnaska dieta pomogla ci poczuc sie bardziej energiczna i nie senna. jesli jednak ze wzgledow personalnych chcesz sparwdzic czy dasz rade to przynjamniej zastosuj odlam diety weganskiej czyli diete weganska wysokotluszczowa. zazywczaj typowa weganska dieta jest low fat do tego wiekszosc zjadasz duzo produktow wysoko weglowodaowych, bardzo czesto z duzo iloscia lektyn czy kwasu fitowego. produkty wysokie w lektyny czesto powduja rozne problemy gatsryczne i nietylko. produkty wysokie
@zielakowy: hmmm, dzięki wielkie za komentarz. powinnam chyba bardziej poczytać o tym :D
@Khalzur: mlecznych produktów nie jem ogólnie. po jogurtach i serach jest mi niedobrze. chcę zobaczyć czy mam jakieś uczulenie na te produkty, jeśli po odstawienia mleka nic się nie zmieni to pójde do lekarza (w sumie jakby sie zmieniło to też pójde xD)
Średnio się czuję ostatnio, jakoś mam mało energii, jestem niemrawa, senna


@consummatumest: Brzmi jak objawy problemów z tarczycą. Możesz za grosze (15 cbl na górnym śląsku) zrobić badanie krwi pod kątem hormonu TSH i na badaniu będziesz miała napisane czy w normie czy nie. Jak nie lekarz przepisze tabletki, będziesz jadła dziennie jedna i elon vital wróci niczym wiosna po zimie.