Wpis z mikrobloga

Po tylu latach mirkowania na swoim starym pececie przyszedł czas aby go wymienić, bo chciało by się pograć w Civ6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To że składak jest lepszy niż gotowiec już ogarnąłem.
Teraz potrzebuję waszej pomocy.
AMD czy Intel?

Czy warto się pchać w te składaki co oferuje pure.pc, mam do wydania z 2,5 tys, ale zastanawiam się czy warto?
Potrzebuję procesora, płyty głównej, karty graficznej, kości ram i zasilacza.

Zapalonym graczem nie jestem, gram bardzo mało, jednak fajnie by było pograć w takie Civ6 z wyższymi detalami.
Czy lepiej po prostu złożyć sobie coś tańszego, monitora super nie mam, stary LCD, nie planuje wymieniać.
MSI Radeon R7 240 2GB DDR3 na przykład byłby dobry, do takiego codziennego użytkowania i zagrania w najnowsze tytuły, nie muszące być na full.

Czy jednak wpieprzyć te 2,5 klocka w i5, jakąś kartę za 800zł + lepszą płytę główną.
Jestem trochę zacofany już w tym sprzęcie i za bardzo nie wiem co jest dobre a co nie.

Będzie 10 lat jak jadę na Athlonie AMD 64x z 2GB Ram i GeForcem 9800, kiedyś to była maszyna ;)

#komputery #technologia #skladamkomputer #purepc #masterrace
  • 12
@ratownik17: na tą chwile Intel, AMD ma coś pokazać luty/marzec i wtedy może od nich coś się opłaci.
Ta karta jest beznadziejna.
Warto i5.
Jak masz stary monitor tylko z wyjściem VGA to do wymiany, bo nowe karty mają jedynie sygnał cyfrowy.
@ratownik17: to w takim razie brałbym i5, teraz premiera nowej generacji była, do tego z 16GB RAMu DDR4 i RX470 4GB, zasilacz XFX Core XT 500W i masz bardzo dobry zestaw. Dysk i obudowę posiadasz? Ile ma dysk lat? Jaka to obudowa?
@ratownik17: Cześć i czołem! Jesteśmy też tutaj, więc można nas śmiało wołać, szybciej odpowiemy niż po użyciu tagu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasadniczo w Twojej sytuacji, niedzielnego gracza + nie celujesz w maksymalne ustawienia, zainteresowałbym się sprzętem używanym + wykorzystanie tego co już masz (dyski, obudowa). Wyjdzie sporo taniej, a wydajnie. Jeśli nie jesteś zrażony do takiego rozwiązania to możemy coś polecić, w twoim przypadku wcale nie
@PurePC_pl: O nie wiedziałem że tu jesteście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę.
To polećcie coś, czekam. Wiadomo niedzielny gracz, ale fajne by było odpalić takie GTA V powyżej średnich detali :D

Koszt jaki mogę przeznaczyć to 2-2,5 tys
Obudowa i dyski mam, w przyszłości zamierzam w SSD zainwestować i może w lepszą obudowę.
Fajnie by było aby zestaw miał możliwość upgrade
@ratownik17: Jeśli w przyszłości ma być możliwość upgrade to niestety sporo używek (procesor + płyta główna) odpadają. W takim wypadku, patrząc na Twoje wymagania wykorzystałbym starą obudowę i dyski oraz dokupił nówki:
CPU: Intel Core i3-6100 550 zł~
MOBO: Coś na H110, np. ASRock H110M-HDV 250~ zł
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1050 550~ złotych lub NVIDIA GeForce GTX 1050 TI 750~ złotych lub używany GeForce GTX 950/960
RAM: GoodRam DDR4 8GB
Pobierz PurePCpl - @ratownik17: Jeśli w przyszłości ma być możliwość upgrade to niestety spor...
źródło: comment_6rqUNLCQBYhRgpr9aKyHpfbPjVijoybS.jpg