Wpis z mikrobloga

Elo Miraski , pytanie do tych , co bardziej sie orientuja w tym kraju . Mam dylemat - od pol roku robie tu w pewnej zoltej sieci szybkiego jedzenia ... i zaczalem sie zastanawiac , czy nie zmienic tego na cos lepszego . Na mysl przychodzi mi albo jakis sklep ( ponoc lidl bdb placi - 8£/h) albo restauracja . A moze jakis kurs zrobic czy cos ( brak zawodu here) . Lvl 19 ( nie chce czekac az 2 lata do podwyzki wiekowej ) , jezyk komunikatywny na spokojnie z wiekszoscia osob ( mieszkam w miejscu gdzie konczy sie "yes" a zaczyna "aye" ( ͡° ͜ʖ ͡°)) . Jakies protipy ?
#emigracja #uk #pracbaza
  • 14
Zacznijmy od tego w jakim mieszkasz mieście, jakie masz oczekiwania finansowe, ile możesz dać od siebie by rozwinąć swoją karierę itd.... Operator koparki to nie jest ambitna praca - aczkolwiek dobrze płatna. Jednak tak jak większość zawodów w construction industry masz lekko #!$%@? po kilkunastu latach pracy.
@settogo: Glasgow , teraz dostaje 5.75/h wiec troche slabo . Poza tym z construction work to ja juz nie chce miec nic wspolnego ( zle doswiadczenia ) . Powyzej 1000£/mc , takze nieduze . Rozwinac kariere , raczej zmienic prace .
5.75/h to jest troszeczke mało kolego. No niestety w Glasgow może nie zarobisz za dużo, ale za to zrobisz studia za darmo. Zrób sobie 3 letnie studia, przemęcz się gdzieś, gdzie będziesz miał kontakt z człowiekiem, uczył języka. No i czytaj po angielsku, oglądaj programy o UK, a za 5 lat to 5,75 bedziesz robił w 20 min. Nie skupiałbym się teraz na pracy w markecie, hurtowni czy czymś co nie da
@settogo: sam się zastanawiam nad podejście do ACCA ale trochę mnie przeraża ilość materiału no i trzeba liczyć na to 2-3 lata. Masz to za sobą? Jak wyglądają perspektywy w UK po skończeniu?
Operator koparki to nie jest ambitna praca - aczkolwiek dobrze płatna.


@settogo: ACCA to tez nie jest jakis specjalnie ambitny kurs, szczegolne pierwsze levele. W sam raz dla kogos kto ma 19 lat.
@CzerstwaBulka: Zastanow sie po co tu jestes, czy chcesz byc Sebixem ktory do konca zycia tyra w magazynach za pare funtow na godzine, a w zamian moze sobie poszpanowac nowymi butami i nowym telefonem raz na rok,