Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirelki. Mam pytania odnośnie gwarancji telefonu Sony xperia z3 i serwisu W-support.

Otóż dwa lata temu kupiłam ten telefon, zalał się na wakacjach i poszedł do serwisu w-support.

Oczywiście nie dało się tam było dodzwonić, na maile nie odpowiadali, na fb też olewka. Nie mogłam się dowiedzieć co z tym telefonem, na stronie po wpisaniu numeru IMEI tylko było, ze przyjęli telefon i sprawdzają. Prawie dwa miesiące byłam bez telefonu (ze starym gratem który ledwo działał), w końcu przysłali mi nowy telefon bez słowa. Miał trochę krzywo przyklejony ekran i nie kupiła bym takiego w sklepie, ale już nie miałam siły się użerać z nimi kolejne dwa miechy.

Zbliżają się dwa lata od kupienia pierwszego z3 (w tym dwa miesiące go nie miałam bo był w serwisie), od wymiany na nowy jakieś półtora roku. Od którego momentu liczy się czas gwarancji?

Zepsuła mi się zaślepka na usb i podobno wymieniają bez gadania, ale można ją też kupić na allego za 25 zl i wymienić samej, jak myślicie co lepsze? Płacić czy znowu czekać miesiąc.

Czy jest jakiś inny autoryzowany serwis sony poza tym w-supportem?

Czy mogę też reklamować ten krzywy ekran?

Poza tym telefon jest w idealnym stanie (ekran i plecy), ale brzegi się porysowały przez źle dopasowane etui pod które wszedł piach, nie powiedzą, że w takim razie uszkodziłam mechanicznie i gwarancji niet?

#telefony #sony #serwisgsm #gsm #smartfon #wsupport #xperia #xperiaz3
  • 16
@Opipramoli_dihydrochloridum: @JackSnuff: no przecież bym nie ściemniała :) telefon kupiłam na początku 2015, zalał się w czerwiec/lipiec, przysłali mi nowy sierpień/wrzesień. A ta aplilacja pokazuje gwarancje do 20.02.2017. Nawet nie jestem pewna czy to mój dzień zakupu. Zaraz poszukam faktury. Jak się wrzuca zdjęcia z telefonu tutaj?
Może mi wysłali używany telefon i kłamali, że nowy?
@Opipramoli_dihydrochloridum: zadzwonię, po prostu mam już złe doświadczenia z tym w-supportem. Sony też mnie zawiodło, bo kupiłam u nich telefon za ponad 2k, zabrali do serwisu na 2 miesiące, a jak próbowałam się dowiedzieć co i jak, to ktoś na fb sony odpisał mi bardzo chamsko, że mam siedzieć na tyłku i czekać, bo oni mogą sobie i rok trzymać telefon. (Oczywiście nie dosłownie,ale w ten deseń).
Strasznie lubiłam markę Sony,