Wpis z mikrobloga

@szancik: owszem, stosuje się, przecież nie pisałem że nie. Mówię tylko że jak zrobisz to ciasto na maśle zamiast na Kasi to będzie zajebiste, a nie takie sobie. Ja wiem, że w polskiej tradycji piecze się na Kasi albo Palmie z murzynkiem, bo tanie, ale to nie znaczy że nie można lepiej :P
a margaryna do smarowania nigdy nie jest lepsza niż masło, bleee
  • Odpowiedz
akurat smalec to jeden z najlepszych tłuszczy geniuszu xD

masz google to szukaj ja mam #!$%@? na twoją wiedzę xD

@Szefu: Nie wiem co w nim takiego zajebistego - poza tym, że ma wyższą temperaturę spalania się i jest z tego powodu najbezpieczniejszy do smażenia, ale to #!$%@? nie jest jeden z najlepszych tłuszczów i polecam z tym handlować.
  • Odpowiedz
@takrodzisiegniew: sorry, że cie zmartwię, ale w ciągu ostatnich paru miesiącach nie zjadłem nawet grama margaryny, szach mat !! po prostu napisałem, że lepiej według mnie smakuje kanapka z dżemem na margarynie bo dla mnie masło w takiej kombinacji jest za słodkie.
  • Odpowiedz
jak rozpatrujesz jakość tłuszczu tylko po temp. Spalania to znaczy że nie masz pojęcia o czym mówisz

@Szefu: To przecież właśnie ty to zrobiłeś i za to Cię krytykuję xD
  • Odpowiedz
jesteś upośledzony?

@Szefu: Weź się synek ogarnij to po pierwsze, a po drugie i tak są lepsze tłuszcze, jak tłuszcz rybi, orzechy, oliwa z oliwek, olej rzepakowy. Więc może doedukuj się z czegoś innego niż blogaski foliarzy zanim zaczniesz znowu pisać, że upośledzony jest ktoś kto po prostu zna się lepiej od ciebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@neib1 zanim weźmiesz się za dietetyke polecam jakiś kurs czytania ze zrozumieniem typie. Jak uważasz że te tłuszcze które wymieniłeś są lepsze od smalcu to nie mam więcej pytań xD
  • Odpowiedz
nie mam więcej pytań


@Szefu: Bo są, ale widzę, że z foliarzami się ciężko rozmawia. Miłego czytania blogasków odkrywających „prawdę, o której nie powiedzą ci na uczelniach”.
  • Odpowiedz
@Flamee
@Galvay
@Szefu
@neib1
Margaryna to gówno. W gruncie rzeczy gówno jest zdrowsze, pod warunkiem że nie zawiera margaryny. Lepszy suchy chleb niż chleb z margaryną. Wysoko przetworzona sraka przemysłu tłuszczowego, pełna utwardzonych tłuszczów nasyconych, oleju palmowego. Jeśli jesz margarynę nie nazywaj się Polakiem. Polacy jedzą masło, masło #!$%@? tłuste, 82% tłuszczu ma mieć. I wiedz, że masło jest najzdrowsze, zdrowsze niż "oliwka z oliwek". Jedzcie to co
  • Odpowiedz
Raczej #!$%@?ął kartkę w dziale monopolowym i kupił alko. Teraz nie nie będzie mu przeszkadzało, że różowemu wyszły pryszcze spod tapety, a gówniak drze mordę z głodu. Chłodna kalkulacja.
  • Odpowiedz
I wiedz, że masło jest najzdrowsze, zdrowsze niż "oliwka z oliwek"


@PyraPrzeznaczenia: xD

akurat smalec to jeden z najlepszych tłuszczy geniuszu


@Szefu: Chyba do smażenia albo posmarowania sobie dupy, bo na pewno nie do jedzenia bezpośrednio. Jest wiele innych zdrowszych.
  • Odpowiedz