Wpis z mikrobloga

#rozowepaski mam pytanie. Nie jestem jakoś bardzo obeznana w makijażu, na co dzień stosuje tusz, cienie, puder, krem BB. Mam cerę mieszaną, żadnych wyprysków, bardzo jasny odcień aczkolwiek chciałabym zakupić jakiś podkład/fluid/cokolwiek co ujednolica kolor twarzy bo jednak zawsze znajdą się jakieś przebarwienia czy cienie pod oczami, a BB mam wrażenie, wchłania się kompletnie po 5 minutach. Czytałam o bazach, jakiś super podkładach itd ale nie zależy mi na 5 warstwach czegoś, bronzerach itd. Potrzebuję produktu, który ładnie ujednolici kolor twarzy i będzie się trzymał dłużej niż godzinę. Ktoś coś?

#makijaz #makeup
  • 16
@3MMC: Ja napiszę dokładnie to, co koleżanki wyżej - Revlon za ciężki, za to Bourjois Healthy Mix to nr 1. Do tego jakaś fajna baza silikonowa (eveline jest spoko, ale mało wydajna) plus beauty blender. :)

Edit: Garnier miracle jest dla starych bab :D
Wołam @Lipwig


@Hannahalla: Dzięki. Czuję się teraz jak spec. ( ͡ ͜ʖ ͡)

chciałabym zakupić jakiś podkład/fluid/cokolwiek co ujednolica kolor twarzy bo jednak zawsze znajdą się jakieś przebarwienia czy cienie pod oczami, a BB mam wrażenie, wchłania się kompletnie po 5 minutach.


@3MMC: Czy to ma być na co dzień, czy na jakieś okoliczności? Cienie pod oczami to lepiej potraktować lekkim, jaśniejszym korektorem (czyli w
Koreańskie BB i te nasze drogeryjne to dwa różne światy :) skin79 daje dobre krycie i ma fajną, konkretną konsystencję (offline douglas i Rossmanny niektóre). Tu bym polecała wersję różową. Jeszcze Dr G jest świetny, ale to już tylko online chyba. Z tańszych (do 40 zl) jest It's Skin Babyface (wariant Silky). Generalnie przy koreańskich BB nie musisz aż tak uważać na odcień, bo one pięknie się adaptacją, o ile rzeczywiście jesteś