Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Nie będę oryginalny, jak napiszę, że moim postanowieniem noworocznym jest zrzucenie kilku(nastu) kilogramów :P I chciałem Was podpytać, czy ktoś tutaj dał radę sam zrzucić np 15-20 kg? Jeśli tak, to jakimi metodami? Ja myślę nad dietą i uprawianiem sportu. Tylko jak czytam o tych wszystkich dietach w necie to już sam głupieję i nie wiem co zastosować u siebie. Dajcie znać jak to było u Was i jak zrzucaliście nadwagę.
#dieta #nadwaga
  • 10
@paluch_85: A to nie pomogę, bo ja nie z wawy. W każdym razie taki dietetyk ustali Ci dietę indywidualną pod Ciebie. Te wszystkie diety z neta moim zdaniem nic nie warte, bo każdy organizm potrzebuje czegoś innego. A jak taka dieta z internetu nie będzie na Ciebie działać, to tylko się zniechęcisz i porzucisz to całe odchudzanie się.
@paluch_85: ja zgadzam się z Ryo w kwestii dietetyka. W Warszawie idź sobie do Anety Łańcuchowskiej. Bardzo konkretna i dobra dietetyczka. Ja w sumie zanim trafiłam do niej, to miałam za sobą już przygody z samodzielnym odchudzaniem typu diety cud hehe, a potem jedną nieudaną wizytę u dietetyczki, która wydrukowała mi dietę z internetu i jeszcze musiałam za to zapłacić.
Jak chcesz to możesz też zacząć od obejrzenia programu z nią
@paluch_85: zrzuciłem około 20kg w łącznie (i zrzucam dalej), poprawiając znacznie przy tym swoją sylwetkę i siłę, wszystkich informacji sam szukałem w internecie, nie korzystałem z pomocy trenerów personalnych ani dietetyków. Siłownia, dieta głównie na niskich węglach i samodyscyplina. Da się :-)
@paluch_85: licz kalorie. Wyznacz sobie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i jedz 500 kcal mniej niż ono. Każde 3500 kcal deficytu to około 0,5 kg utraty wagi W DŁUGIEJ PERSPEKTYWIE (w krótkiej są różne fluktuacje związane z ilością glikotenu i wody w organizmie).
Załóż konto na http://www.myfitnesspal.com/ - bardzo pomaga w zarządzaniu planem jedzenia.
Kup także tanią kuchenną wagę elektroniczną (powinno być sporo poniżej 100 zł).

Ten sposób jedzenia szczególnie dobrze się sprawdza,