Wpis z mikrobloga

- Bańki nie było
- Bańka się najprawdopodobniej teraz zaczyna!

Czy pieniądze stratnych zniknęły w kosmos? Nie - przeszły do innych uczestników rynku. To układ zamknięty. Pieniądze znikają u minerów - ale teraz block reward jest mały.

Najprawdopodobniej wygrani - ci co sprzedali na topie - zaczęli i zaczną teraz kupować. Jeśli tak, zaczyna się bańka, bo:
- cena wzrośnie do ~$1000 i zacznie powoli rosnąć
- tłumy 'kupię na spadku' które wcale nie kupiły bo spadek je wystraszył :) poczują #fomo - 'dołek mi ucieka/uciekł!' i zaczną kupować
- cena wraca do ~$1100
- nowi uczestnicy dochodzą do wniosku, że koniec korekty i idziemy dalej, kupują
-> idziemy do $1500-$2000

W jakim przypadku bańki nie będzie? W dwóch:
- sprzedali ci, co wiedzą, że coś się mocno zmieniło (jakiś ban w Chinach itd.)
- jakiś dawny adopter sprzedał $10k-100k btc i nie zamierza odkupywać, zabierając duże pieniądze z rynku.

Elementem koniecznym do kontynuacji wzrostów są tłumy 'czekam na spadek' którym włącza się #fomo. Bańka się kończy jak się zużyją i nie ma nowych. Na razie nie zostali użyci ani razu.

#bitcoin
  • 13
@BlTBAY: będzie bańka tak jak były wcześniej. Bitcoin to fundusz emerytalny i skarbiec dla rzeszy ludzi. Odkładają oni pieniądze regularnie kupując bitcoina i tylko to wystarczy. Kwestia tylko czasu.
@megaloxantha: Kilka dni temu ktoś sprzedawał 10k BTC (nieruszane od 2010r) i cena dalej szła do góry. Tu było coś dużo większego. Dziś na samym Bitmarkecie pojawiła się oferta sprzedaży BTC za ponad 1 mln zł.

Skoro Deutsche Bank mógł manipulować ceną złota, to bym bardziej niejeden bank może manipulować ceną BTC. Być może chodzi o testy stabilności kursu?

A może po prostu była to zwykła korekta. Od dawna wiele osób
@BlTBAY: Ludzie by chcieli płacić czy kupować za bitcoiny, ale też jeżeli będą takie fluktuacje to sklepy nie będą chciały przyjmować bitcoinów. Pomyśl sobie, że skoro bitcoin może w minute stracić 20%, to jak niby mają się sklepy rozliczać z dostawcami? Co chwile dopłacać do produktu?
@BlTBAY: No ja rozumiem, że platność złotem jako barter by jeszcze przeszła, bo złoto się ladnie świeci i coś mozna z tym zrobić. A z bitcoinem co zrobisz? Złoto ew. zjesz z głodu w malych ilosciach, jest zdrowe. a co z takim bitcoinem zrobisz w razie czego? Siła bitcoina polega na tym, że fiatem też w razie czego zapalisz co najwyżej w kominku, a że bitcoinów nie jest nieskończenie wiele to
@BlTBAY: dokładnie to co napisałeś, kiedy towary będą przeliczane tylko na BTC skończy się spekulacja i tym samym era fiata. Kiedyś bitcoin będzie warty dokładnie 1 bitcoin. Nie śpieszno mi do tego szczerze mówiąc bo podoba mi się spekulacja daje sporo zarobić odważnym a tym mniej odważnym daje szanszę kupienia po promocyjnej cenie.