Wpis z mikrobloga

Żal mi #neuropa, która w Nowoczesnej widziała przyszłych rządzących, a w Petru - premiera. Może jak już zwalczycie wstyd, to wyjaśnicie mi jak można na serio traktować partię, która:

a) na rok po wyborach nadal nie miała konkretnego programu, jedynie postulaty pod tytułem "trzeba odsunąć PiS od władzy"
b) wśród swoich członków ma takich geniuszy jak pani Gasiuk-Pihowicz, która nie potrafi nawet wskazać ile wynosi kwota wolna od podatku, a zapędzona w kozi róg używa słynnego argumentu "bo PiS..."
c) przy idealnej okazji do realnego protestu robi w Sejmie cyrk, wrzucając głupie selfie
d) ma lidera, którego wystąpienia to wpadka na wpadce i który nie potrafi nawet dobrze ukryć swojego romansu, ani nie wspiera swoich posłów, kiedy w Polsce dzieją się tragiczne rzeczy i ginie demokracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
e) sprzeciwia się uchwale oddającej hołd pomordowanym przez Ukraińców
f) jest tak wolnorynkowa, że byłaby gotowa rozdać 500+ na każde dziecko, zaczynając od pierwszego
g) utrzymuje, że budżet został przegłosowany z naruszeniem prawa, ale dopuszcza, żeby nad budżetem obradował teraz Senat i przegłosował w nim poprawki
h) pokazuje się z KOD-em pełnym jakichś świrów z Mateuszkiem-15k-Kijowskim na czele
i) edit: nie potrafi nawet odnaleźć się w papierach, przez co przewaliła subwencje xD
itd.

#bekazlewactwa #nowoczesnapl #petru #polityka
  • 15
@Praemislia: wszystkie te zarzuty są wręcz smieszne gdy się porówna je z tym co wyycznia PiS. Dla mnie nie musi być premierem Petru, na czele KOD nie musi stac Kijowski. Chodzi mi tylko o to by nie rządził PiS, który niszczy Polskę i łamie prawo. Gdy PiS zostanie odsunięty od rządzenia to będę się dopiero martwił z kim ostatniej nocy spał Petru. Dziisaj to sprawa nieistotna.
@faoiltiarna: To nie tak, że kompromituje się tylko opozycja. PiS wilokrotnie mocniej, ale oni mają to w dupie a opozycja nie ma tak świetnej machiny propagandowej. Gdy Nowak zataił zegarek za 12k to wyleciał z hukiem z rządu, gdy Szyszko zataił majątek na kilkaset tysiecy złotych to nie dzieje się nic. W PiSie nie obowiązują jakiekolwiek standardy i każdy wał, których dziennie jest kilka po nich spływa jak po kaczce.