Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Przed chwilą w metrze w #warszawa widziałam starszego niewidomego Pana, który poruszał się po omacku a zamiast laski dla niewidomych miał kij od szczotki. Był ubrany w wyświechtany garnitur i dziurawa kurtke. Nie był pijany wyglądał porządnie ale biednie. Chciałam zaproponować mu pomoc, ale moja #fobia_spoleczna zrobila swoje i się nie odważyłam i teraz bardzo żałuję. Jesli ktos go spotka - jest to charakterystyczna osoba - i zapyta go o sytuacje itd to ja jestem gotowa mu tę laskę dla niewidomych kupić. Może ktos z was go zna? Wiem ze w takich sytuacjach Mireczki są niezawodne więc pytam.
  • 11
@exponens: jak byłam jakiejś drugiej klasie podstawówki to szłam sobie przez wieś do szkoły i widziałam taką panią starszą, która niosła krzesełko ale chyba nie mogła go unieść bo tak podnosiła, przesuwała o kilka centymetrów i kładła z powrotem na ziemię. Jako empatyczne dziecko podbiegłam i chciałam pomóc jej przenieść to krzesełko, ale okazało się, że pani używa go zamiast balkonika, na który jej nie stać.
Ale mi było strasznie wstyd
@wonsz_smieszek: różowe już tak mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stacja centrum. Miał sporą torbę podróżną więc może gdzieś dalej odjechał. Nie pamiętam na której wsiadł ale wprowadził go strażnik a na centrum wyszedł sam i niepewnie człapał po omacku w stronę schodów.
@exponens: nie wszystkie, niestety :/

A ze dwa dni temu czytałem artykuł o laskach dla niewidomych właśnie. Z jakich różnych są materiałów, mają różne sztywności, bo jedne lepiej przewodzą drgania takie, a drugie inne i jak każdy sobie dopasowuje według upodobań, żeby różne rzeczy laską wyczuwać. Jak środek ciężkości się wybiera, żeby sprawnie operować i nie wyłamywać nadgarstka. A tu idzie człowiek, który nie dość że nie widzi, to jeszcze jego
@exponens: codziennie prawie w godzinach rannych przyjezdza na stacje metro dworzec gdanski niewidomy Pan 50-60 lat z laska i pewna tabliczka na ktorej cos jest napisane(nie czytalem xd). Staje przy wysciu od strony przystanku gdzie zatrzymuje sie np. 500 w strone wisly

Zawsze troche smutam bo jest ubrany w garnitur i wyglada na uczciwego