Wpis z mikrobloga

Witajcie! Zapraszam na TenisFlesz.pl po podsumowanie wczorajszego dnia, dostępne tutaj: TenisFlesz 054, 05/01/17. W dzisiejszym tekście m.in.:

→ Alternatywa dla Rogera na emeryturę, „bongo player”,
→ 88 (słownie: osiemdziesiąt osiem) UE Sereny w meczu z Brengle!
→ Kayla Day kończy juniorską karierę, jako #3 rankingu.

→ Wideo wczorajszego dnia, „bongo cam” z Rogerem Federerem i Alexem Zverevem. Widać doświadczenie Rogera!

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


W wywiadzie po całej rywalizacji, „Fed” powiedział, że w czasie meczu meczu Belindy Bencić otrzymał maila od taty, który oglądał transmisję. Napisał: „Oglądam Puchar Hopmana w telewizji, proszę, przestań to robić, natychmiast.”, a na pytanie Rogera: „Ty mówisz poważnie, prawda?”, odpowiedział: „Całkowicie.”.

→ Serena Williams poza turniejem w Auckland po swoim historycznym meczu. Historycznym, bo w przegranym 46 76 46 meczu z Madison Brengle, popełniła 88 niewymuszonych błędów. Na trzysetowym dystansie – kosmos, co Williams sama przyznała na konferencji.

„88 niewymuszonych to bardzo wiele. Dużo, dużo za wiele. Mnóstwo. Nie możesz liczyć na wygraną, jeśli popełniasz 88 swoich błędów. Nie mogłam się przyzwyczaić do wiatru, ale Madison grała w tych samych warunkach. Nie jest to żadnym usprawiedliwieniem.”

„Nie wiem czy powinnam tu wracać za rok. Nie wiem czy popełniłam kiedykolwiek 88UE w mojej karierze. Mogę przejrzeć Google, ale chyba się nie mylę. Nie ma co wracać do tego gównianego meczu.”

→ Porażka Amerykanki nie była jedyną niespodzianką wczorajszego dnia. Z turniejem w Shenzhen pożegnała się Simona Halep, co oczywiście pasuje Agnieszce Radwańskiej. Rumunka poległa 36 64 57 z Kateriną Siniakovą.

U mężczyzn nie popisał się Marin Cilic. Chorwat przegrał swój pierwszy mecz w sezonie, z Jozefem Kovalikiem, 67 75 57. Dla Słowaka to największe zwycięstwo w karierze, dla Cilica, bardzo zła rozgrzewka przed AO.

→ Aktualizacja kontuzji.

Carla Suarez Navarro wycofała się również z turnieju w Sydney, który ma się rozpocząć w poniedziałek. Występ Hiszpanki w Melbourne staje zatem pod sporym znakiem zapytania i bardzo prawdopodobne, że się tam nie pojawi.

Problem w dzisiejszym spotkaniu miała także Naomi Osaka. Młoda Japonka zmuszona była skreczować na początku meczu, przy stanie 0-3, z powodu kontuzji lewego nadgarstka, który uniemożliwiał jej skuteczną grę backhandem. Niedługo udać się ma na prześwietlenie, po którym będzie wiadomo jak poważny jest problem.

→ Mecz Novaka Djokovica nie był wielkim wydarzeniem i zakończył się przewidywalnym, spokojnym zwycięstwem Serba, 63 64. Jego przeciwnik, Horacio Zeballos, wydawał się zadowolony z samej szansy spotkania się na korcie w „Nole”. Po meczu, poprosił o selfie na korcie. Efekt poniżej.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


→ Radek Stepanek, który awansował do ćwierćfinału turnieju w Dausze, został najstarszym ćwierćfinalistą turnieju ATP od roku 1995. Czech ma 38 lat.

→ Zwyciężczyni ostatniego juniorskiego US Open, Kayla Day, kończy juniorską karierę. Leworęczna Amerykanka, która zajmuje 3. miejsce w juniorskim rankingu, zapowiedziała, że przerzuca się na profesjonalne turnieje, mimo że jeszcze przez rok może rywalizować ze swoimi rówieśniczkami.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


→ The Guardian przekazał informację, że rehabilitacja Petry Kvitovej po ataku na nią z 20/12/16, przebiega zgodnie z planem. Czeszka rozpoczęła ćwiczenia, które mają na celu przywrócenie pełnej sprawności w palcach lewej ręki.

Według prognoz lekarzy, Kvitova odpocznie od tenisa co najmniej pół roku.

→ A w Perth poprawili rekord frekwencji podczas Pucharu Hopmana. Ta arena wygląda rewelacyjnie.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


→ Hot shot. Alize Cornet, backhand po linii. Francuzka wygląda na taką, co chciałaby coś pograć na początku roku.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


#sport #tenis #tenisflesz #federer
T.....z - Witajcie! Zapraszam na TenisFlesz.pl po podsumowanie wczorajszego dnia, dos...

źródło: comment_nkXqQeXyEig2hxHSKGUIReVDRZofJTsh.jpg

Pobierz