Wpis z mikrobloga

@w_szafa: Cassian nie był wrażliwy na Moc, to po pierwsze, po drugie to nie miałby zupełnie celu w jakimkolwiek poprawianiu umysłu Bohdiego, po prostu efekt tego "macania" był tymczasowy, bo to tylko coś w rodzaju sondowania umysłu było. Saw także nie znał się na Mocy, chciał tylko wystraszyć Bohdiego i uzyskać w ten sposób informacje.
Dodatkowo ta scena to na bank dokrętka, wepchnięta tam w zupełnie nie jasnym dla mnie celu,
@Felipe: Oczywiście że Casian był force sensitive, inaczej nie przeżyłby tak długo i nie byłby takim badassem. Może i nie był jej świadomym uzytkownikiem, ale to nie znaczy że moc nie była w nim silna.
@w_szafa: Z Mocą był związany tylko i wyłącznie Imwe, chociaż nie potrafił jej wykorzystywać, możliwe także jakiś tam związek z Mocą


Cassian to tylko żołnierz, wiele przeżył i był zaprawiony w boju, ale nie ma żadnych dowodów na to, że byłby w jakikolwiek sposób powiązany z Mocą, ani w filmie ani w Art of Rogue One.
Moc w świecie SW jest obecna w każdej żywej istocie, ale nie zawsze objawia się
@Felipe: Imwe to zupełnie inna historia. Zwróć uwagę na kilka najazdów na jego laskę - i te metalowe pierścienie które były tu i tam na nią nałozone. Moim zdaniem Imwe był kiedyś Jedi, ale stracił wzrok/jego miecz został zniszczony ale zachował jego kawałki jako gorzkie memento wstawione w laskę.

Jak juz pisałem - co do Cassiana, to tylko moja teoria. Wprost nikt tego nie powiedział, ale to nie był zwykły zjadacz
w.....a - @Felipe: Imwe to zupełnie inna historia. Zwróć uwagę na kilka najazdów na j...

źródło: comment_uydEQHnXGuzeKBHctn6qqE4FezYd85pA.jpg

Pobierz
@w_szafa: Imwe nie był Jedi, masz to nawet powiedziane wprost w filmie, był strażnikiem.


Wydaje mnie się, że za dużo szukasz potwierdzenia swojej teorii, każdy ma prawo do własnej interpretacji, dlatego ni będę Ci tego odbierał, może w przyszłości w jakimś komiksie lub książce wszystko się wyjaśni ;)
@Felipe: W filmie pada pytanie czy Imwe to Jedi, na co Baze odpowiada chyba: "there are no jedi here anymore, just this fool". Co mogłoby sugerować że Imwe kiedys był Jedi, a teraz jest juz tylko głupcem.

Jak cos jest niewyjaśnione wprost to wole sobie zrobić swoją cool teorię i sie nią cieszyć - ale będę czekał na spin-off filmu z Baze'm i Imwe w rolach głównych :D A może dostaną
@w_szafa: Nie pamiętam dokładnie tego dialogu, muszę poczekać aż wyjdzie na bluray i wtedy spokojnie na słuchawkach o wiele lepiej będzie słychać.
Imwe wierzył, że moc jest w nim silna, ale nie potrafił jej wykorzystywać, nie bez powodu jak mantra powtarza, że jest związany z Mocą a Moc jest w nim, czy jakoś tak to było, nie przypominam sobie aby jakikolwiek Jedi, nawet po przejściach, powtarzał w kółko, do znudzenia, jakąś