Wpis z mikrobloga

Jak to u Was w pracy jest? Też dostajecie projekt od początku do końca do prowadzenia? Włącznie ze zbieraniem wymagań, projektowaniem i rozmowami z klientem? Zastanawiam się czy to reguła czy raczej wyjątek. Oczywiście dotyczy bardziej małych firm niż korpo. Projekt koło 30LoC.
#programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
@javarzi: jeśli jest tak jak piszesz, to jest to patola.
edit: bardziej sensownie, od czegoś jest AM, PM, może jeszcze zajmij się szukaniem klientów? Ja wiem, że w małych firmach jest mniej specjalizacji, no ale bez przesady.
  • Odpowiedz
@javarzi: Jeśli są to projekty na potrzeby własne firmy, czyli dział IT w firmie innej niż świadcząca usługi programistyczne, to tak bywa. Jeśli dla klienta zewnętrznego, to patolka lekka. Ale wiadomo, że małe firmy nie zawsze mogą działać według tego jak być powinno.
  • Odpowiedz
@javarzi: zależy trochę od profilu firmy i twojego stanowiska, będąc konsultantem technicznym w średnim korpo(praca agencyjna, czyli firma zewnętrzna chce żebyśmy im coś stworzyli) robiłem wszystko od zbierania wymagań poprzez analizę, tworzenie designów funkcjonalnych i technicznych, kodowanie i deployment.
  • Odpowiedz
@hayenz: mógłbyś zdradzić jaki mniej więcej projekt prowadziłeś ew. stos technologiczny i ile czasu takie rzeczy Ci zajmowały? Szukam jakiegoś porównania bo niestety nie mam kontaktu z ludźmi z branży, a odnoszę wrażenie, że szefostwo trochę za bardzo szaleje, a ja ledwo daję sobie radę
  • Odpowiedz
@javarzi: Co do technologii to Salesforce/Force.com czyli CRM/PaaS. W dużym uproszczeni pisanie w uproszczonej Javie ;)

Projekt to rozwijanie istniejącej aplikacji dla ok 2k userow, głównym celem platformy było tworzenie ofert, wsparcie sprzedaży i dwustronna synchronizacja z systemem ERP.

Co do poświęconego czasu, to mniej wiecej 20-30% czasu poświęcaliśmy na analizę i tworzenie designu(w tym konsultacje z użytkownikami), development 50-60% czasu, reszta szła na uaty i ew. Wsparcie gwarancyjne. Czasem oczywiście
  • Odpowiedz