Wpis z mikrobloga

Panowie. Pękł mi przewód hamulcowy w Oplu Astrze G. Wyciekł cały płyn ze zbiorniczka, ale jakoś dojechałem do domu (ok. 5 km). Wymieniłem pęknięty przewód, zalałem płynu, odpowietrzyłem a układ nadal wydaje się zapowietrzony. Pedał jest miękki przez ok. 3/4 ruchu, dopiero pod koniec hamulce zaczynają działać. Po kilkukrotnym wciśnięciu pedała hamulca, pedał twardnieje i hamulce zaczynają działać wyżej. Uklad odpowietrzałem już chyba 3 razy, ale nadal efekt jest ten sam. Samochód posiada ABS. Macie może jakieś rady jak poprawnie to odpowietrzyć, bądź w czym tkwi przyczyna? Z góry wielkie dzięki. :D

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #opel
  • 23
  • Odpowiedz
@WisniowyDzem: w manualu do mojego galanta jest napisane że jeśli jest abs to odpowietrzać na odpalonym silniku żeby zaworki w pompie abs się otworzyły. Na pewno jest szczelnie wszędzie? Tylko przewód wymieniłeś? Elastyczny? Nie puchnie?
  • Odpowiedz
@baba_by_sie_jednak_przydala: No właśnie. Jak to jest z tym odpowietrzaniem pompy ABS? Jedni mówią, że musi być włączony zaplon i kolejność od najbliższego kola, do najdalszego, a inni zaś mówią, że procedura jest taka sama jak przy samochodzie bez ABS.

@CitroenXsara: Sprawdzałem wzrokowo, czy któryś się nie poci i nie zauważyłem nic niepokojącego.
  • Odpowiedz
@WisniowyDzem nie wiem ktory rocznik, ale np w vectra c z 2005 bez odpowietrzania komputerem objawy takie same. Jezeli jest możliwość, odpowietrzyc komputerem, to trzeba kilka razy, a czasami pojeździć i jeszcze raz odpowietrzac. Potrzebne 2 osoby jedna uruchamia kompem pompe, druga lata do okoła auta. Zrobic mozna to Techem, op-comem, ktsem.
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: Juz chyba miesiac tak jezdzimy, a poprawy zadnej nie ma. :D

@tomkolp: Pierwsze slysze o odpowietrzaniu hamulcow opcomem. Jutro sprobuje znalezc te opcje. :D

Czyli jutro znow lece bawic sie w odpowietrzanie, jak nie bede sobie znowu z czyms radzil, to bede wolal i krzyczal. Ogromne dzieki za rady i... Szczesliwego nowego roku. :D
  • Odpowiedz
@WisniowyDzem: z tym zapłonem to pierwszy raz słyszę a mało które auto bez ABSu nam się trafiało do odpowietrzania. Z zasady jak był problem to trzeba było odpowietrzyć na odpalonym silniku. Jeśli nadal się męczysz to odkręć wszystkie 4 odpowietrzniki i poczekaj dolewając płynu. Sprzęgło czym sterowane?
  • Odpowiedz