Wpis z mikrobloga

@2pjkcuf: PiS i prawica, przecież ich tylko RAZEM chwali.... #bekazlewactwa


@Kaczypawlak: Szkoda, że takie instytucje jak BBC czy Encyklopedia Britannica o tym nie wiedzą.
Nie będę wspominał o takich niszowych pisemkach jak The Economist, The Guardian, Independent, New York Times, które zgodnie określają PiS jako partię prawicową.

Niestety, propagandzie przedstawiające komitet Zjednoczonej Prawicy jako w jakikolwiek związany z prawicą uległy też polskie media od Gazety Wyborczej,
Szkoda, że takie instytucje jak BBC czy Encyklopedia Britannica o tym nie wiedzą.

Nie będę wspominał o takich niszowych pisemkach jak The Economist, The Guardian, Independent, New York Times, które zgodnie określają PiS jako partię prawicową.


@3n3bl0: A skąd oni mają przekaz?;]

Niestety, ta banda ignorantów nie słuchała Janusza Korwin-Mikkego i nie czytała komentarzy na Wykopie - jedynych znanych źródeł słusznie nazywających PiS partią lewicową.


@3n3bl0: Idąc tym tokiem rozumowania
Idąc tym tokiem rozumowania to RAZEM też jest prawicą.... jedyne co oni mają wspólnego z prawicą to konserwatyzm obyczajowy, w reszcie to są socjaliści.


@Kaczypawlak: To aż dziwne że inni na wypoku tego nie potrafią skojarzyć....
Owszem jest tu sporo takich co tak to odbierają, ale czasem odnoszę wrażenie że radykalizm odbiera ludziom zdrowy rozsądek.
@3n3bl0: Ja nie jestem politologiem i nigdy do tego nie aspirowałem. A Razem uważam za komunistów z racji ich poglądów i własnej obserwacji.
Btw. pamiętam jeszcze co komuniści głosili i co robili.
@Kaczypawlak: PiS to chadecy, konserwatyści, to jest kwestia bezdyskusyjna. Redystrybucja może być elementem polityki socjalistów, ale nie jest równoważna z socjalizmem.

Ja nie jestem politologiem i nigdy do tego nie aspirowałem.


@farmerjanek: ja też nie, ale w liceum czy nawet gimbazie jest WoS i myślę że przekazywana jest tam bardziej rzetelna wiedza, niż od Mikkego. A nawet hobbystycznie warto korzystać jednak z bardziej sensownych źródeł.

A Razem uważam za komunistów
nie słyszałem by razem postulowało całkowite uspołecznienie środków produkcji czy likwidacje pieniądza. W zasadzie oni nie są nawet antykapitalistyczni (bardziej za jego reformowaniem), nie mówiąc już o polityce zagranicznej,


@3n3bl0: A słyszałeś jakie mają propozycje podatkowe? Im bliżej do Hugo Chaveza niż do Milera...
@Kaczypawlak: liberalna polityka gospodarcza może ale nie musi być częścią prawicowej polityki. Wręcz jest to bardziej domena centrowców. SLD to taka lewica z nazwy.
@farmerjanek: w Polsce taka progresja jest koniecznością, mamy ogromne rozwarstwienie, bez tego to socjalna polityka społeczna powodowała by ogromne zadłużenie. Jak na partię lewicową jak najbardziej normalna propozycja i dalej do komunizmu daleka droga. Przecież redystrybucję prowadzą nawet socliberałowie, nie widzę powodu do poruszenia.
@3n3bl0: I najbardziej liberalne w Polsce było SLD. Tak to niemal same lewaki są u nas władzy. PZPR z ustawą Wilczka też było liberalne w 1988 (grudzień). PiS jest chwalone przez RAZEM za 500+ i inne socjalne programy. Nacjonalizacja banków poprzez ich kupno to ich sprawa. Nawet kiedyś pod takim szyldem wystepowali jak PC - Partia/Porozumienie Centrum. Więc to prawica co najwyżej w połowie, optymistycznie jak sie spojrzy. Ich idolami są