Wpis z mikrobloga

@fstab: może 4k od razu?

@muak47: ta rozdzielczość jest za mała w pionie. Niestety 1280x800 już nie robią a i tak byłoby mało. Najepiej gdybyś dorwał opcję z 1600x900. FullHD dla 14" jest troszkę za duży do wygodnego korzystania, chyba, że lubisz mieć noc wsadzony w ekran. Skalowanie nie zawsze dobrze działa :(
@muak47: mam w pracy 13" i muszę skalować aplikacje bo outlook na przykład się ciężko czyta jak masz z boku kalendarz.
@ksiak: mam w laptopie 15" matrycę 4k, ale to za dużo bo tym razem trzeba w drugą stronę skalować aplikacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@muak47: to już lepiej weź to 14" i 1366x768px, niż FHD na 13".
Zobacz na laptopa E5440 od DELL na przykład. Mam takich w pracy stos i nie jest źle.
@muak47, @fstab: nie nie.. 1366x768 to porażka jest w obecnych czasach. te 768 jest dużo za mało w pionie na obecne strony. Odradzam pakowanie się w tą matrycę. A może być używka? Tam jeszcze 1600x900 jest szansa wyrwać.
@fstab net i czasem ale to rzadko obróbka zdjęć rodzinnych więc wiesz nic wymagajacego, film obejrzeć ale to nie koniecznie i o to wszytsko. Wymagania to aby był cichy no i fajnie jak byłby poręczny
@fstab no to fakt że waga nie za bardzo, ale kurde obawiam się tych smuklych Lenovo itp... Jakieś takie delikatne się wydają jakby nawet roku miały nie wytrwać
@muak47: powiem ci tak. Raz mi upadł, ma wgniecenie z tyłu matrycy od śrubokręta, ogólnie trwały sprzęt. Matryca nie jest tak fajna jak w E5470, ale daje radę.
Najładniejszą matrycę, jaką widziałem w laptopie miał Dell Precision 15 5510... ale to już inna bajka (15k).