Wpis z mikrobloga

#elektronika Mirki mam problem. Jestem w trakcie naprawy zasilacza do Denon CEOL RCDN8.Wydaje mi się, że IC871 uległ uszkodzeniu, pociągając za sobą kilka elementów które zostały już wymienione na nowe. Zasilacz wciąż nie działa, bo nie mam napięcia na diodach D874 i D872 (brak VCC na IC871) Rozumię, skąd bierze się napięcie po stronie wtórnej transformatora, ale co powoduje występowanie napięcia po stronie pierwotnej (zaznaczonej na screenie) ? Jaka może być przyczyna jego braku? Dodam, że wysokie napięcie DC, przepływa przez pierwsze uzwojenie, dochodzi do pinów 4,5 IC 871 i tam się zatrzymuje.
BaronOpryskus - #elektronika Mirki mam problem. Jestem w trakcie naprawy zasilacza do...

źródło: comment_RUUjQs5cG7RytUGjhZmtGYz5baYTmnFr.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: nie jestem do końca pewien, ale to powinno wyglądać tak, że przy włączeniu zasilania on jest przez krótki moment otwarty, indukuje się prąd w uzwojeniu zaznaczonym na czerwono, on się zaczyna z tego zasilać, zaczyna kluczować napięcie między DRAIN a GND, łapie feedback i się kręci dalej
  • Odpowiedz
Właśnie sobie sprzypomniałem, jakie to jest uczucie mieć tak bardzo, ale to bardzo #!$%@? na komentarz jakiegoś randoma


@BaronOpryskus: Rozumiem, że chcesz być postrzegany jako w pewnym sensie analfabeta do końca życia i masz gdzieś osoby, które starają się zwrócić tobie uwagę na rażące błędy, które popełniasz posługując się swoim ojczystym językiem.

Ok. Jeśli do końca życia chcesz trzymać ten sam poziom i być odpowiednio postrzegany przez innych, to twoja sprawa.
  • Odpowiedz