Wpis z mikrobloga

Musiałem na szybko zamknąć wszystkie pozycje przed końcem roku.
btc w intepretacjach US jest zaliczany do praw majątkowych.
W przypadku praw majątkowych strat z poprzedniego roku nie można rozliczać w następnym (wedle ustawy).
Tzn jeśli kupiłeś btc za 1000zł w 2016 a w 2017 sprzedaż za 1200 to musisz zapłacić 18% * 1200zł, a nie 18% * (1200-1000).
#!$%@? ale prawdziwe. To dla tych, którzy nie rozliczają kupna/sprzedaży kryptowalut w ramach działalności gospodarczej.
#bitcoin #kryptowaluty
  • 18
  • Odpowiedz
@budyn: podaj jakąś podstawę prawną tego: _musisz zapłacić 18% * 1200zł, a nie 18% * (1200-1000)_

Jak żyje i rozliczam się z fiskusem od chyba 1994 to pierwszy raz widzę taką bzdurę.
  • Odpowiedz
@budyn: Gdzie Ty masz w tym: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=012328089C7FFFA553B79405DCC889C1?id=WDU19910800350&type=2 w Art 9 ust. 3a ? jak tam jest maks. Art 9 ust. 3
Poza tym pogratulować ruchów po poczytaniu "forum". Z tym idzie się do księgowej, do US po interpretacje a nie działa się na podstawie poczytania na forum.

----------

Poza tym jaka strata jak piszesz: "jeśli kupiłeś btc za 1000zł w 2016 a w 2017 sprzedaż za 1200 " Gdzie Ty tu
  • Odpowiedz
@S_Rybka: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19910800350&type=3
@maniakbitcoin:
Jak kupiłeś btc w 2016 to musisz rozliczyć koszt jego zakupu w PIT 2016. Podobnie jest z rozliczaniem kupna akcji czy jednostek funduszy emerytalnych. Robisz to po to, żeby odliczyć później ten koszt w kolejnych latach.
Więc jeśli nie sprzedałeś btc w 2016 (tylko kupowałeś) to jest to tylko Twoja strata.

Problemem jest, że z btc jako prawa majątkowego nie można skorzystać z odliczenia strat z lat
  • Odpowiedz
@budyn: I po to sprzedawałeś na szybko, żeby wpisać w PIT 2016 ? buahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaah

Poza tym nic nie wpisujesz w żaden PIT ( robię tak po konsultacji z księgową od 2012 ), robisz to dopiero jak wystąpi zysk i od niego płacisz podatek ( a nie jak wpisałeś od wolumenu zakupu ).

Teraz wiem już z czego żyja Us, z takich jak Ty, co płacą nie wiem po co i na
  • Odpowiedz
@S_Rybka: Jeśli tak robisz to super.
Ale reakcja godna 14 latka.
Ze sprzedażą to nie był dla mnie problem bo obracam narazie małymi kwotami (też ze względu właśnie na te niejasności podatkowe).
Jak dostanę interpretację z US potwierdzającą moją lub Twoją tezę to dam znać.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
W przypadku praw majątkowych strat z poprzedniego roku nie można rozliczać w następnym (wedle ustawy).

Powiedz mi, kiedy BTC był droższy w 2016 niż jest teraz ? Dlaczego piszesz o jakiejś stracie ? JPRD
  • Odpowiedz
@budyn: Rekacja godna Twojego wpisu, ponieważ:

- bredzisz coś o stratach pisząc w przykładzie "jeśli kupiłeś btc za 1000zł w 2016 a w 2017 sprzedaż za 1200"
- pokazujesz ust. 3a, którego nie ma
- nie odpowiadasz na konkretnie zadane pytania, tylko omijasz je, tak jak byś ich nie widział.

Ile Ty masz lat ? 3 ? I mama pozwoliła przed Dobranocką na PC usiąść ? Przecież Ty wypisujesz takie paranoje
  • Odpowiedz
@budyn jeszcze jedno: jak każdy inwestor ma uciekać z giełdy tylko po to aby wypełnić PIT z aktualnym stanem to mega super zajebiście - raj dla inwestorów i Januszy, nic tylko czekać na spadki końcem roku, bo Janusze uciekają, żeby PIT wypełnić:P buahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaahbuahahahhahahahahahahaahahaahahahaahaah

Ogólnie polecam księgową ( i to nie z nazwy, tylko kumatą ), a nie czytanie forum i wpisów podobnych do Ciebie specjalistów.
  • Odpowiedz
@budyn:

Ponawiam pytanie ( bo jak większość tutaj pomijasz to o co się pyta ):
1. "Gdzie Ty masz w tym: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=012328089C7FFFA553B79405DCC889C1?id=WDU19910800350&type=2 w Art 9 ust. 3a ? jak tam jest maks. Art 9 ust. 3"

2. "Poza tym jaka strata jak piszesz: "jeśli kupiłeś btc za 1000zł w 2016 a w 2017 sprzedaż za 1200 " Gdzie Ty tu masz stratę ? jak w 2017 są droższe niż w 2016"
  • Odpowiedz
@S_Rybka:
Już nie chciało mi się tego ciągnąć, ale proszę:

1. W pierwszym linku, który podałem należy ściągnąć wersję ujednoliconą (bezpośredni link)

2. Tutaj dalej nie jestem pewien. Możliwe, że się mylę, bo wzorowałem się na rozliczeniach w ramach działalności gospodarczej. Tzn koszt rozlicza się w miesiącu w którym się go poniosło (czyli możesz być na minusie). Myślałem (ale pewnie nie mam racji), że z dochodami i kosztami poza
  • Odpowiedz
2. "Poza tym jaka strata jak piszesz: "jeśli kupiłeś btc za 1000zł w 2016 a w 2017 sprzedaż za 1200 " Gdzie Ty tu masz stratę ? jak w 2017 są droższe niż w 2016"


@budyn: ja pytam,gdzie Ty tu widzisz stratę, a Ty zupełnie o czym innym :P
  • Odpowiedz