Wpis z mikrobloga

Przeciez w linku ktory wyslales masz napisane,ze jest to swietowanie rozpoczecia obchodow chrzescijanskiego swieta.

rozpoczęcie tak, ale sama wigilia nie jest świętem. to przygotowanie do świąt w dniach kolejnych.

Wigilia to tak naprawde rodzaj niedzielnej mszy

nie jest to rodzaj mszy - zob. wikipedia. taką msza (w tym dniu) nazywa się bądź co bądź inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie widzisz hipokryzji w obchodzeniu czysto chrześcijańskiej uroczystości w
@minister_spraw_zewnetrznych: a co, chcesz mi powiedzieć, że święto przesilenia zimowego, uznawane jako narodzenie babilońskiego boga-słońca, nie jest teraz przez ciebie świętowane?

Bierzesz udział w obrzędach i tradycji pogańskiej, babilońskiej i paru innych, ale próbujesz wszystkim dookoła wmówić, że to jest katolicka, narodowo-chrześcijańska tradycja. Gówno prawda, przykro mi, ale choinka, prezenty, post i późniejsze świętowanie to wątek znacznie starszy od Jezusa.
@pierdze:

Ale co to zmienia, ze nie jest swietem z definicji? xD Zadam ci jeszcze raz pytanie, na które nie odpowiedziałeś - dlaczego krzyz w kosciele nie jest ok, a chrześcijańska uroczystość jest ok? Do ad personam sie nie odniose, bo w przeciwienstwie do ciebie nie jestem przyzwyczajony do rynsztokowego przeprowadzania dyskusji.

Wiesz co oznacza, ze sejm jest swiecki? Ze nie ma w nim miejsca na obchodzenie jakichkolwiek celebracji religijnych. Jezeli
dlaczego krzyz w kosciele nie jest ok, a chrześcijańska uroczystość jest ok?


@ruszka: Krzyż w Kościele to najlepsze miejsce dla krzyża. I każda chrześcijańska impreza tam urządzona również.
Termin 'świecki' rozumiem podobnie do Ciebie i dlatego właśnie krzyż nie powinien tam się znajdować, ani żaden inny przedmiot religijny - nie oznacza to, że księża nie mogą tam przebywać lub jeśli chcą tam się pomodlić... byle tylko nie przeszkadzali innym ( ͡
to jestes głąbem do potęgi,

Do ad personam sie nie odniose, bo w przeciwienstwie do ciebie nie jestem przyzwyczajony do rynsztokowego przeprowadzania dyskusji.


@ruszka: sam sobie zaprzeczasz. a linki poczytaj dobrze.
@pierdze:

Ok, czyli organizowanie katolickiego swieta w swieckim miejscu jest spoko, ale katolicki symbol nie. Nie mamy o czym rozmawiac, bo jestes niesamowitym hipokrytą.
@ruszka: pięknie się odniosłeś do swoich błędów powyżej. luz, jestem dziś miłosierny i CI daruje, chłopcze. ale poczytaj troszkę więcej, abyś następnym razem nie strzelał takich głupot. ( ͡° ͜ʖ ͡°) z Bogiem!
@pierdze:

Głąbem nazwałem cie zgodnie z prawdą, zalinkowales totalnie inne wydarzenie i na jego podstawie wyzywales mnie od pseudo katolików, mimo iz z katolicyzmem mam tyle wspólnego, co ty z czytaniem ze zeozumieniem. Ale spoko, zrobie to za ciebie:

Początki tego święta sięgają prawdopodobnie obchodów Saturnalióww starożytnym Rzymie, gdzie rozwijało się chrześcijaństwo[1].
@pierdze:

Wiec tak, wigilia to katolickie święto, a ty i .N wyszliscie na idiotów. Nie cwaniakuj tak nastepnym razem "chlopcze", bo jeszcze nie jeden raz spotkasz na swojej drodze kogos madrzejszego od siebie. Pozdrawiam, i wesolych swiąt!
@KochanekAdmina to chyba ty tak odbierasz bo u nas w Polsce jest to święto religijne, ludzie idą do kościół, dzielą się opłatkiem śpiewają kolendy na cześć narodzonego Jezusa. Jeżeli nie widzisz w tym tła religijnego to albo jestes ignorantem albo wychowales sie w piwnicy. Współczuję bo to piękny czas dla m.in. naszego narodu. Widać, że tv wypralo Ci światopogląd skoro tak to postrzegasz, przez pryzmat durnych reklam i filmów. Nawet mi Cię
@ruszka: nie kompromituj się - koniecznie chcesz mnie dziś rozbawić, zaliczając coraz to gorsze wpadki... po jakiś czasie to się staje nudne. trzeba znać swój moment, kiedy mówisz 'stop' i wychodzisz. to kwestia smaku. dobrego smaku.
@tutirutu: kto ci narzuca przekonania religijne prostaku? Nikt nie prześladuje muzułmanów, ateistów czy wyznawców innych religii. Nikt ich nie zamyka w więzieniu za inną wiarę, nikt nie każe ich większymi podatkami, nikt głów nie ucina. W Polsce są nawet meczety, a one raczej katolickie nie są.