Wpis z mikrobloga

Damn. Prawie zapomniałem. Tydzień temu założyłem taga, który miał być cykliczny i już bym na samym początku #!$%@?ł xD No nic. Wracamy z #piatkowyrynek

Goran Dragić -> Knicks, Derrick Rose -> Heat

Od razu mówię, ten trade jest mocno w stylu wymian rodem z 2k17, bo koszykarsko i finansowy jest świetny dla celów obu ekip, ale się nie wydarzy. Czemu? Rose to wciąż zbyt duży kaliber gwiazd, aby rzucać nim jak workiem kartofli, tylko ze względu na jego kontrakt. Dragić w tym sezonie gra duużo lepiej niż w poprzednim. Dzięki temu, że w drużynie nie ma już Wade'a to on może mieć najczęściej piłkę w dłoniach, z czego korzysta znakomicie, ale Heat są na 13tym miejscu w konferencji. Słoweniec przychodził do drużyny w której piątka miała wyglądać GD-Wade-Deng-Bosh-Whiteside i w takim układzie miał być 3cią opcją, za weterenami byłej Big Three. Teraz ma być 1/2opcją drużyny i zwyczajnie brakuje mu talentu, aby prowadzić swą organizację choćby do gier posezonowych. Brylantynowy Pat wie, że drużynę trzeba trochę przebudować. Tankowanie przez jeden sezon, szczególnie po erze Hinkiego, na pewno ujmy organizacji nie przyniesie, a w dłuższej perspektywie może być zbawienne. Ponadto, D-Rose ma schodzący kontrakt, a w wolnej agenturze Miami ma mocne argumenty w postaci super miasta, trenera z 2 pierścieniami, Pata Rileya, 0% state income tax i oczywiście jeden z najlepszych defensywnych centrów w lidze - Hassan Whiteside. Choć Dragić zaprzeczał plotkom o wymianie, myślę że zarząd Heat jest otwarty na propozycje. A Knicks? Mieliby tercet Dragić-Melo- #porzingod ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mogliby się pokusić nawet o ECF, przy korzystnej drabince.

Czuj się darmowy do dyskusji. Pamietajcie, że tag ma służyć poza komentowaniem przedstawionych wymian, również prezentowaniem swoich propozycji.
#nba
Pobierz appylan - Damn. Prawie zapomniałem. Tydzień temu założyłem taga, który miał być cykli...
źródło: comment_3amHMtkcFyhhtIyMEIz9c41MXF2j6nuq.jpg
  • 14
@appylan: Niby fajna wymiana, ale kurde dla mnie Knicks cierpią przez słabą obronę na obwodzie.

później ja przedstawię nierealny, ale dobry dla obu stron trade ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@appylan To jest trade, na którym skorzysta tylko i wyłącznie Knicks - będzie kto rozdawał piłki, Melo nie będzie musiał się dzielić sławą i nie będą mieć PG z niepewną kartą zdrowia.

W Heat będą musieli ustawiać grę pod D-Rose'a, a Dion będzie miał więcej minut.
@parooow: ja stoję na tym samym stanowisku co Maciek Kwiatkowski, że obrona na obwodzie nie jest bardzo ważna.
@piotr-zbies: ale czytałeś co pisałem? Heat biorą Rose'a i tankują. Ich zyskiem jest więcej $$ na wolnej agenturze.
@piotr-zbies: o to chodzi, żeby gra była rozwalona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponadto, marketing może kilka razy zapełnić halę D-Rose'm, nostalgią do pojedynków z Big 3, koszulki się sprzedadzą, takie tam. Ogólnie Goran nadałby się też do Kings, czy Wolves, ale myślę, że nie chciałby wracać do ekip z dołu ligi, więc go wysłałem do NYK. A poza tym, byłoby 3 Europejczyków w s5 w Knicks (
@piotr-zbies: no w zasadzie nie wiem czy Raptors czegoś powinni szukać. Na ten moment są nadal najmocniejszym kandydatem do ECF obok Cavs, ale nie uzbierają tyle talentu, żeby ich ograć. Ewentualnie jak ściągną DMC za Valanciunasa, czy coś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)