Wpis z mikrobloga

Mireczki ładne sobie biurko zrobiłem?

Ogólnie chciałem duże biurko, ale ceny nawet w Ikea były zaporowe jak na studencki budżet. Wziąłem więc sprawy w swoje ręce i postanowiłem zrobić je sam. Moje biurko ma blat o wymiarach 2x1m, jego wysokość to 80cm, posiada też trzy szuflady 60x50 cm jeżdżące na szynach typu klikasz i odskakuje (nie wiem jak się nazywają). Nogi zrobiłem ze starej futryny od drzwi znalezionej u dziadka w stodole, co znacznie ucięło koszty, bo lite drewno nie jest tanie. Fronty szuflad również wyciąłem, tym razem ze starej deski szalunkowej. Miałem spore ułatwienie w postaci piły stołowej i heblarki u dziadka, więc nie wiem ile by kosztowało takie wycinanie u stolarza.

I tak po kolei:
- Biała płyta wiórowa na "skrzynie", zamówiona w sklepie z płytami (docinają na wymiar i oklejają) ~150 zł
- Sklejka 12 mm na szuflady (również docięte) - 60 zł
- Szyny - 60 zł
- Lakierobejca - 40 zł
- Śruby, kołki, papiery ścirene - załóżmy 30 zł
- Drewno na fronty i nogi wygrzebane ze staroci - 0 zł

I tym samym mam biureczko za około 350 zł, duże i całkiem solidne. Miałem podejrzenia, że przy takiej szerokości, środek zacznie opadać, więc poprowadziłem przez środek "szynę" z podwójnej płyty. Ucierpiała na tym długość szuflad, ale teraz na blacie można stanąć i nic nawet nie skrzypi.



#stolarstwo #drewno #majsterkowanie #diy #meble #chwalesie
simun - Mireczki ładne sobie biurko zrobiłem?

Ogólnie chciałem duże biurko, ale ce...

źródło: comment_Ku8FtyO5wT8mJDk2wNaNqdTg6GLjJWvO.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
@simun: genialne! sama zabieram się za robienie rzeczy diy, bo te w sklepach porażają mnie i ceną i jakością. Jaki wkrętów używałeś? skośnych? czy też normalnych i przykryłeś to listwą naklejaną?
  • Odpowiedz
@simun: No i eleganckie biureczko. Czasami tylko trzeba poszukać firmy, która wykona zamówienie za grosze. Raz chciałem dokupić sobie do biurka podstawkę po monitor dosłownie coś takiego http://img2.cokupicstatic.pl/c_350x350_1727846.jpg. To mnie niektórzy z butów wyrywali. Jeden koleś powiedział, że 200 złotych inny, że spoko ale zamówienie na min 100 sztuk :). Wszyscy oczywiście reklamowali się jako usługi stolarskie. Ostatecznie poszedłem do Leroya kupiłem dechę, przycięli mi ją na wymiar, 4 nóżki
  • Odpowiedz
@simun: Zrób jeszcze zdjęcie od spodu PLZZZZZ To biurko jest tak zajebiste ze bania mała. Nogi, jeszcze w tym kolorze dodają mega uroku :) Zdjęcia już w folderku :D

Mega propsy :)
  • Odpowiedz