Wpis z mikrobloga

@inFakt: pan #whatever nie jest w stosunku pracy z moją firmą, dementuję jakoby był moim pracownikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@alvaro1989: też jestem na b2b, ale akurat dziś miałem pracę zdalną i tak się złożyło że byłem w "biurze". Nie jest to chyba problem, jeśli Cię nie spotkają na miejscu, poza tym takie kontrole raczej nie obejmują wszystkich nowych działalności tylko wyrywkowo (ale tutaj nie jestem
  • Odpowiedz
@fuser: sprawdzić czy pod tym adresem faktycznie prowadzę działalność ja osobiście. Prawdopodobnie chodzi o sprawdzanie, czy nowa firma to normalna działalność, czy postawiona na słupa gównofirma w szopie. Pytałem znajomego ze skarbówki o tę kontrolę i powiedział, że właśnie o to chodzi i jest to normalne, że niektóre firmy są sprawdzane w ten sposób.

Obowiązku siedzenia w biurze nie ma, więc pewnie jak na nikogo nie trafią to po prostu nie
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: pozdrawiam Mirku, mi cały czas nie nadali VAT UE (mają na to 30 dni, a czekam ponad 3mce), bo ma być kontrola i 'wtedy nie jesteśmy obligowani żadnym terminem'. A w ogóle mam podane 3 adresy i jestem ciekawy który z nich odwiedzą bez zapowiedzi^^
  • Odpowiedz
poza tym takie kontrole raczej nie obejmują wszystkich nowych działalności tylko wyrywkowo


@KrzysztofKrawczyk: jak rejestrujesz się jako VATowiec od mniej więcej września jaśnie panujący nam Morawiecki wyśle kontrolę na 99%, a jak zechcesz VAT UE to już w ogóle jesteś potencjalnym przestępcą i na 120% kontrola
  • Odpowiedz
@piachu: jestem VATowcem ale w Warszawie, tutaj jest tyle firm, że urzędasy nie wyrabiają z kontrolami, więc może nie będą się zajmować takimi płotkami jak ja, no ale zobaczymy. Morawiecki zrobi pewnie wszystko żeby wycisnąć jak najwięcej z takich jak my i sfinansować potrzeby swojego patologicznego elektoratu.

edit: dopiero po napisaniu postu spojrzałem, że też jesteś z Wawy. Mój znajomy ze skarbówki twierdzi, że osoby pracujące na b2b nawet jak są
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: no to z mojej perspektywy sprawa wygląda tak jak opisałem - nie dadzą mi VAT UE przed kontrolą, termin minął im w listopadzie i na dobrą sprawę już bym mógł się z nimi iść sądzić^^
ale nie mam noża na gardle, zażyczyłem ten numer jakby mi przyszło do głowy kupić coś na Amazonie, ale i tak czuje się wydymany zresztą to niepoważne. A informację o braku obligującego ich terminu otrzymałem
  • Odpowiedz