Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, poratujecie jakimiś fajnymi przepisami na przekąski Wigilijne? Chciałbym coś fajnego przygotować na święta, ale troche pomysłu brakuje. Tak z 3 różne rzeczy chciałbym przygotować. Zakupy mogę robić w tesco, lidl, biedronka (dalej cięzko, bo mam skręcone kopyto :()

Z góry bardzo dziękuję!
Sorki za tag, pod którym zazwyczaj jest dużo fotek z potrawami - obiecuję, że jak już wszystko zrobię to się pochwalę!

#gotujzwykopem #kiciochpyta #swieta
  • 13
@GALsoon: Proste łatwe i przyjemne - sucharki Bruschetta, na to serek caprese ze szypiorkiem, na górę wędzony łosoś. Całość posyp uprażonym sezamem. Wszystko do dostania w każdym spożywczaku.

Na słodko: wydrąż gruszki, do środka daj białej czekolady, posyp cynamonem i gałką muszkatołową. Na wierzch daj ubite białko jajek. Potem do pieca na 10/15 minut. Podawaj z sosem na bazie śmietany miodu i soku z cytryny.
@Enid: właśnie się zastanawiam :) nie musi to być wprost na wigilijny stół - ogólnie na święta :)
zrobie kilka przekąsek i może znacie jakieś "ciekawe" sałatki, czy nawet główne dania, które mogą zostać przygotowane na tę okazję. Ciasta chciałbym raczej odpuścić :) - przyjechała również babcia, a z nią nie chcę konkurować w temacie wypieków :)
@GALsoon: Jedyne co pamiętam z przepysznych przystawek, to jadłam ostatnio suszone śliwki zawinięte w boczek i zgrillowane, wszystkim smakowało i to bardzo. Ale to chyba nie na Wigilię.
Hmm... jadłam też paprykę faszerowaną ryżem i mięsem mielonym, zapiekaną w piekarniku. Też pyszna.
@GALsoon: bardzo fajne (: jak widzę łososia i serek, to przypominają mi się moje placki z batata z serkiem kozim i łososiem + koperek na górę, ewentualnie placki z marchewki i cukinii + jw, usmażone wszystko w takie mini placuszki. Same te tartinki z linka będą też fajne, tylko nie nakładałabym tyle serka, żeby w transporcie się nie rozpaćkało wszystko i żeby się to wygodnie jadło, tak żeby serek na palce
Pobierz matra - @GALsoon: bardzo fajne (: jak widzę łososia i serek, to przypominają mi się m...
źródło: comment_boqp0uBOQo7uAcbdWs3fVbI23fCJPGHU.jpg