Wpis z mikrobloga

Już wiadomo, że prawdopodobnie ostatni liniowy kurs Ikarusa w Katowicach będzie miał miejsce 28 grudnia w godzinach przedpołudniowych na linii 657. A ja chciałem się nim przejechać nocą w sylwestra, pożegnać go imprezowo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ciekawe czy będzie jakieś oficjalne pożegnanie, bo na razie ani widu ani słychu, a to jest przecież legenda, którą jeździły całe pokolenia - pierwsze egzemplarze Ikarusa 280 w Katowicach wyjechały w trase w 1974 roku, żaden inny autobus nie jeździł tutaj aż tak długo. W Warszawie i Łodzi jakoś potrafili je uroczyście pożegnać.
#ikarus #katowice #kzkgop #autobusy
o.....d - Już wiadomo, że prawdopodobnie ostatni liniowy kurs Ikarusa w Katowicach bę...

źródło: comment_BjEhcGR9wq6tppkkpYV5cRKAsKnHTFgE.jpg

Pobierz
  • 19
A ja chciałem się nim przejechać nocą w sylwestra, pożegnać go imprezowo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@olddziad: Najsmutniejszy tekst w historii mirko, bardziej mnie zasmucił niż płacze o to że się szara myszka ukochana dziewica co nigdy nie całowała puściła na zielonej szkole z klasowym rozbójnikiem analnym.

@olddziad: ikarusy... głośne, mało miejsc siedzących w środki, podskakujący tył, smród spalin w środku. Niby legenda ale nie ma za czym płakać. Na liniach którymi jeżdżę już dawno ich nie ma.
@olddziad: o mamo, 4 lata z Ligoty do LO na Koszutce, jak jeszcze tunelu pod rondem nie było to popołudniowa trasa zajmowała 2 h często :) pózniej powroty do domu nocnym 657 razem z połowa Ligoty i wszyscy nawaleni w środku, zaproszenia so akademików dla wszystkich po prawej stronie itp... obłędne wspomnienia z głupim autobusem :)
@TheMan: zauważyłem, że w Gliwicach przekręcili do nowych Solarisów kasowniki z DABów według SDIP, więc bez kasowników raczej nigdzie nie pojadą, nikt nie chce płacić kar ;) jakieś Solarisy z PKM Jastrzębie Zdrój wynajęte też widziałem, ze przyjechały - więc pewnie też będą miały przykręcony śkup ze starych autobusów ;)