Wpis z mikrobloga

Siema #pcmasterrace świry, skąd to zwątpienie? ;)
Dwa moje nowe nabytki:
Myszka Logitech G502 - już od kilku lat używam myszek logitecha i jestem zachwycony, a akurat była przecena na amazonie więc kupiłem za 213 zł. Wcześniejsza myszka to G400 i wymieniłem głównie z tego powodu, że potrzebuje dodatkowych przycisków z boku, bo 2 to za mało jak dla mnie.

Klawiatura znany biedronkowy Hykker X-Range, z tą różnicą, że wygrałem ją w konkursie organizowanym przez @Hykker na ich facebooku.
Jest to mój pierwszy kontakt z klawiaturą mechaniczną, używa od wczoraj i takie moje pierwsze spostrzeżenia. Fajna głośna :) Mi się akurat to podoba, bo pisze się jak na maszynie do pisania.
Myślałem, że brak podpórki na nadgarstki będzie sporym problemem ale się myliłem i jest przyjemnie i bez.
Na spory + kompaktowość bo mam teraz więcej miejsca na biurku, wcześniejsza klawiatura to Logitech Wave a więc dosyć spora.
Na minus, to brak bloku numerycznego, zawsze z niego szybciej się pisze cyferki oraz bocznego entera przydatnego przy zatwierdzeniu czegokolwiek.
Szkoda, że podświetlanie nie jest na przykład całe białe, było by znacznie bardziej estetycznie, w przyszłości @hykker warto zastanowić się nad diodami rgb, aby każdy był zadowolony.
No i brakuje mi jakiegoś pokrętła albo dedykowanych przycisków od głośności, da się zmieniać głośność i inne funkcje przez użycie Fn + F1 etc. Ale jest to średnio wygodne, bo jedną ręką nie ogarniesz, chociaż i tak dobrze, że jest, bo wychodzić z gry tylko po to by przyciszyć to niefajnie.

Co do klawiszy, wiadomo, że to subiektywne odczucia, ale gra się lepiej niż na membranowej, klawisze jakby działają szybciej, ostrzej. Klawisze łapią gdzieś w połowie wysokości.

Podsumowując, fajne sobie prezenty na święta załatwiłem :)
I również wam życzę Wesołych Świąt mireczki, niech wam nie zabraknie fpsów!
#komputery #klawiaturamechaniczna #myszka #oswiadczenie #chwalesie

ElCidX - Siema #pcmasterrace świry, skąd to zwątpienie? ;)
Dwa moje nowe nabytki:
M...

źródło: comment_7TWiybIK8SHjnqZ0jlQeq6ru0zSp7TmE.jpg

Pobierz
  • 6
@ElCidX: ta klawiatura jest tak którka, że fn+cos tam można spokojnie ogarnąć jedną małą ręką :p Mam prawie identyczną pod inna marką, ale raczej z tej samej chińskiej fabryki
@iedrzei: Można ale średnio wygodne, pokrętło było by fajniejsze :)
Myślałem jakiś czas temu o Genesis RX85 bo tam ma fajny układ, blok numeryczny i pokrętło, ale podobno padają klawisze na niej, no i kosztuje 300 zł.
Jak masz prawie identyczną to może i masz pełny ghosting? Tutaj sam producent o tym nie wiedział, co nie @Hykker: ;)
Naciskasz Fn + End i masz ghosting na wszystkie klawisze a nie