Wpis z mikrobloga

@kicioch: zaraz mi się kojarzy z tym przepisem

Kurczaka bardzo starannie umytego układamy na dnie naczynia, najlepiej szklanego. Dodajemy goździki i cynamon, skrapiamy cytryną. Tak przygotowanego kurczaka zalewamy szklanka wina białego, szklanka wina czerwonego, dodając 100 g ginu, 100 g koniaku, 200 g Smirnoffa i 50 g rumu.

Potrawy nie musimy nawet poddawać obróbce cieplnej.
Kurczaka możliwie jak najszybciej #!$%@? bo jest #!$%@?
Natomiast............. Sos! Sos! Paluszki lizać!!!

PS. kurczak musi
  • Odpowiedz
  • 2
@kicioch: przepis spoko. Slusznie każą dać mu wystygnac przed rozcieciem bo inaczej moglby wyjsc bardzo suchy. U mnie mięsko leży w przyprawach od poniedziałku - piekę jutro :)
  • Odpowiedz
@kicioch: to co napisał @ufo99 + jeden mały protip - świeże cokolwiek na ciepło po prostu się rozpada. Ciasta ciepłego też nie pokroisz tak ładnie jak tego, które całkowicie stężało.
No i plus za własną robotę, a nie gównoschab z marketu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ufo99: A jak długo taki schab może stygnąć w piekarniku? Schab w okolicach 1kg
Chcę wiedzieć czy w razie czego zdążę w sobotę kupić jakąś szynkę :D
  • Odpowiedz
  • 1
@kicioch: szczerze nie wiem, ale załóż kolejną godzinę, bo sam piekarnik też chwilę stygnie.
I nie przejmuj się tak. W najgorszym wypadku może Ci wyjść zbyt suchy, nic więcej zepsuć się nie da.
  • Odpowiedz
@kicioch: jesli chcesz jesc go za jakis miesiac dwa to spokojnie mozesz mrozic. Ale jesli za tydzien - dwa to nie ma sensu. Tak orzygotowana wedlina spokojnie polezy w lodowce, z czasem zeschnie, a jak poleży jeszcze dłużej to wyschnie że bedzie ciezko pokroic i gryzc, ale nie zrobi sie sliska ani smierdzaca.
Jak zrobisz dobry schabik to długo nie poleży :)
  • Odpowiedz
@kicioch: długo. to nie sklepowa wędlina i dwa tygodnie poleży. Natomiast mrożenia w plasterkach nie polecam, albo je ciasno spakujesz i się skleją, albo rozłożysz i sublimacja wysuszy je na wiór.

Zamrażaj w kawałkach, rozmrażaj bez pośpiechu w lodówce przez noc.
  • Odpowiedz
@kicioch: Dobrze jest schab obsmażyć przed włożeniem do piekarnika - wtedy nie traci wilgotności, bo zewnętrzna warstwa się ścina. Nie trzeba wówczas kombinować z trzymaniem go godzinami w piekarniku. Ale schab najlepszy jest, gdy się go nadzieje śliwkami: bierzesz najostrzejszy nóż, jaki jest w domu i przebijasz się przez mięso robiąc dziurkę. Dziurkę nadziewasz suszonymi śliwkami, na niewielkiej ilości tłuszczu schab obsmażasz (tak, żeby z każdej strony zrobił się biały) i
  • Odpowiedz