Wpis z mikrobloga

Dziś znowu o #pracbaza na #ciezarowki. Zwykle narzekam na #kierowcy z #prawojazdy znalezionym w chipsach, ale dziś chciałbym podziękować:
1. Wpuszczanie ciężarówki z pasa rozbiegowego: codziennie wyjeżdżam tak po kilkanaście razy - od dawna nie miałem problemów. Gdy kierowcy osobówek widzą ciężarówkę i jej lewy kierunek, to zjeżdżają na lewy pas, albo przyhamowują. Czasem nawet mrugają światłami, że wpuszczają.
2. Wczoraj było jeszcze ciemno, gdy aby wjechać tyłem na budowę wyjechałem na lewy pas i przed jakąś osobówką zatarasowałem uliczkę. Gość zamiast złościć się i mnie poganiać zgasił swoje światła, by mi nie walić nimi po oczach.
3 Wyjeżdżam w lewo z tej samej uliczki, mam znak stop, na głównej sznurek samochodów. Kobieta za kierownicą zatrzymuje się przed tym skrzyżowankiem, mruga i pokazuje bym jechał. Wszystko wręcz podręcznikowo poprawnie. W sumie to nic na tym nie straciła, bo za chwilę stanęła by w kolejce na czerwonym świetle do następnego skrzyżowania. Ale kobiety (małe fiutki, bmw i przedstawiciele handlowi też) zwykle pakują się wtedy na środek i stojąc na czerwonym blokują mi wyjazd.
Dzięki.
  • 14
  • Odpowiedz
Ja przyspieszam


@lubielizacosy jak ci wygodnie, bylebym nie musiał się tą landarą zatrzymać. Poza tym sytuacje które ostatnio ćwiczę są na dwupasmówkach, więc tam wystarczy na chwilę zmienić pas na lewy.

bo nie będę sie wlókł za tirem


@lubielizacosy: Jeśli jadę na pusto jest na odwrót, to osobówki mi przeszkadzają w jeździe. :) Start ze świateł, rozpędzanie, np przy wjeździe na wiadukt czy inną górkę, itp, bez katowania silnika
  • Odpowiedz