Wpis z mikrobloga

Taki tam gres strukturalny z Substance Designera. Potrzebowałem materiał taki jak w projekcie, to se zrobiłem, a co. Fajne to jest wbrew pozorom i wcale nie takie skomplikowane jak by się mogło wydawać. Pierwszy w sumie tak skomplikowany materiał zrobiłem, rzecz jasna przy pomocy youtube, ale teraz chcę tylko więcej i więcej!

#grafika3d #substance #grafikakomputerowa
Pobierz einz - Taki tam gres strukturalny z Substance Designera. Potrzebowałem materiał taki ...
źródło: comment_FRzcLvBLvGB8rkmUJgtZhoclScQ3g8HW.jpg
  • 12
@einz: No ładnie, ładnie się bawisz. Ja dosłownie w tej chwili oglądam getting started od Allegorithmic odnośnie SD, może wkrótce też się czymś pochwalę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cimathel: Ich tutoriale to chyba jedne z najlepszych tutoriali jakie nakręcono. Ten typek tłumaczy wszystko po kolei, jednak gdy oglądałem to po raz pierwszy to potrafiły ostro przytłoczyć. Co tu w tym Substance się odwala, nie chce wiedzieć kim muszą być ludzie którzy tworzą takie programy.
@Naxster: wiele razy używałem tych samych masek, a że stworzyłem je na początku i wracałem do nich na końcu to się tak ciągną. Nie chciało mi się już ich ładnie układać, ale dzięki tym połączeniom zmieniam ustawienia jednej maski i zmienia się wszystko, np. typ podziału płytek albo grubość fugi. Fajna rzecz bo z takiego jednego wyjściowego materiału możesz sobie narobić pięć milionów rodzajów podłóg przez drobniejsze zmiany.
Pobierz einz - @Naxster: wiele razy używałem tych samych masek, a że stworzyłem je na początk...
źródło: comment_may5Prnxp5w2UXDcRmrYCqP1cpWtw9oQ.jpg
@einz: Pamiętam, że miałem pierwsze podejście do Substance przy ich pierwszych wersjach ale wtedy najwyraźniej nie kumałem bazy i to olałem. Teraz po ogarnięciu Paintera wszystko składa się w ładną całość.
@KocieJaduo: haha już mam odpalone w zakładce te tutoriale. To je zajebiste, tylko układanie tych kształtów potrafi czasem boleć. Jednak możliwości przewspaniałe i fakt że możesz recyklingować te materiały w nieskończoność.
@einz ja się nie zgodzę. Te tutoriale są ZBYT dokładne. Content na 10min rozwleczony na pół godziny. Ja rozumiem że to ma być dla każdego, ale jak pokaże jakąś rzecz raz to powinno wystarczyć, a nie za każdym razem tłumaczy gdzie i dlaczego klika. Mnie to trochę męczy, ale to pewnie dlatego że jak ktoś ma dobry background w photoshopie (ja mam średni - taki żeby starczyło do najważniejszych rzeczy i ogólna